Викладачі кафедри постійно підвищують свій науково-методичний рівень, публікують статті в українських та іноземних виданнях,зокрема, у наукометричних базах Scopus, Thompson, Рінц.

Викладачі кафедри активно беруть участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях. Так було організовано та проведено у червні 2008 року разом з інститутом математики НАН України, КНУ ім. Т. Г. Шевченка Міжнародну наукову конференцію, учасниками якої були понад сто професорів, докторів, кандидатів наук з таких країн як Японія, Болгарія, Угорщина, Англія, США, Молдова, Казахстан. Конференція ввійшла в п’ятірку кращих конференцій, які були проведені Академією наук України за останні 25 років. За участю викладачів кафедри стає традицією проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції з актуальних проблем фундаментальної математичної та природничої підготовки. Так до 85-річчя кафедри вищої математики і фізики було приурочено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Фундаментальна підготовка фахівців у природничо-математичній, технічній, агротехнологічній та економічній галузях» (11-13 вересня 2017 р.).

Важливе місце в життєдіяльності кафедри посідає науково-дослідна робота, до якої залучається талановита студентська молодь. Керівництво студентською науковою роботою є невід’ємною складовою діяльності кафедри. Викладачі кафедри готують студентів до міжнародних та  Всеукраїнських  конкурсів різних рівнів, результатами цієї праці є грамоти і дипломи. Під керівництвом викладачів студенти публікують статті, беруть участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях. З найбільш актуальних напрямів досліджень є:

  • інноваційні процеси в системі підготовки майбутніх фахівців агротехнологічного профілю

  • Диференціально-функціональні рівняння

  • Наноструктуровані матеріали та дослідження їх властивостей

  • Гетероструктури на основі поруватих напівпровідників

  • Технології отримання квантово-розмірних структур і наноструктурованих матеріалів та дослідження їх властивостей

  • Багатовимірний статистичний аналіз та моделювання функціонування складних систем та складних процесів різної природи походження

Кафедра підтримує тісні зв’язки з Бердянським державним педагогічним університетом, національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова, національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут», Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського, відокремленим структурним підрозділом національного авіаційного університету «Кіровоградська льотна академія національного авіаційного університету» та міжнародні зв’язки з Заслуженим Автономним Університетом Пуебла (Мексика).