20 жовтня  2022 року у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбулося урочисте відкриття IEEE IV Міжнародної науково-технічної конференції «Modern electrical and energy systems» (MEES’22).

Конференція розпочалася пленарним засіданням, яке проходило у DC-офісі КрНУ в онлайн форматі, через обмеження воєнного часу. Учасників заходу привітав почесний голова міжнародного програмного комітету конференції, ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України, д-р. техн. наук, професор Михайло Загірняк. З вітальними промовами також виступили президент Української асоціації інженерів-електриків, професор Володимир Клепіков; голова української секції ІЕЕЕ Євген Пічкальов та професор Andrzej Krawczyk (Польське товариство прикладного електромагнетизму, Варшава). На засіданні були представлені дві пленарні доповіді.

Після завершення пленарного засідання розпочалася робота у секціях. Вона тривала до 22 жовтня. Робоча мова конференції – англійська. До програмного технічного комітету надійшло 195 робіт з Польщі, Словенії, Казахстану, країн Азії тощо. Над ними працювало 70 рецензентів, серед них були викладачі і закордонних ЗВО, і українських. Частину з них було відхилено. До участі у конференції було рекомендовано близько 157 робіт. Вони надходили за п’ятьма напрямами: промислова електроніка, промислова інформатика та промислове застосування, силова електроніка, силові енергетичні системи, освіта в електричній та енергетичній інженерії.

У роботі секції «Power Electronics» взяли участь викладачі кафедри вищої математики і фізики – к.т.н., доцент Наталя Дьоміна, к.т.н., старший викладач Альона Дяденчук. Науковцями було представлено доповідь «Simulation of solar element characteristics based on porous silicon». У доповіді автори зазначили, що однією з головних проблем фотоелектричних систем є підвищення ефективності сонячних елементів. Метою запропонованої роботи стало моделювання характеристик сонячного елемента на основі пористого кремнію та оптимізація конструкції цих фотоелектричних перетворювачів.

Дякуємо організаторам за цікавий та змістовний захід, який є актуальним в сучасних умовах розвитку науки, виробництва та технологій.

Старший викладач кафедри Альона Дяденчук