Поради щодо написання CV

Що таке CV?

 • CV або Curriculum Vitae (автобіографія) – це «життє- та кар’єроопис» та являє собою огляд вашої академічної освіти та професійних досягнень.
 • Curriculum Vitae (далі «CV») зазвичай необхідне для подачі своєї кандидатури на післядипломну освіту, на працевлаштування в навчальний заклад або міжнародну організацію, і в окремих професійних галузях.

Коли використовуються Curriculum Vitae

 • В США CV використовуються, в першу чергу, при працевлаштуванні на посаді в сфері освіти: науково-педагогічні кадри. Також автобіографія входить до переліку документів на стипендію або грант.

Різниця між резюме та CV

 • Багато правил оформлення та написання резюме можуть бути використані і для написання CV.
 • CV – це більш великий за розміром, детальне викладення змісту вашої попередньої освіти та набутого досвіду та навичок.
 • Досвід та освіта задають об’єм вашого CV
 • В середньому CV займає 2-3 сторінки для більшості студентів магістратури та аспірантури.
 • В CV включена більш детальна інформація про вас.

Акцент ставиться на академічні досягнення, такі як отримана освіта та курси, які ви відвідували для підвищення кваліфікації, дослідницькі інтереси, опубліковані роботи, досвід викладання та/або роботи, академічні нагороди, та вся інша додаткова інформація,  яка пов’язана безпосередньо з обраною сферою діяльності.

 • Як і в резюме, в CV необхідно зазначити особисту інформацію про себе: ПІБ, контактну інформацію, отриману кваліфікацію, особисті якості та досвід.
 • Додатково, CV ще передбачає викладення вашого досвіду викладання, публікацій, грантів та стипендій, членства в професійних асоціаціях, наявність ліцензій, нагород та сертифікатів, і іншої інформації, яка безпосередньо відноситься до обраного вами кола наукових інтересів.
 • Для початку складіть перелік із загальної повної інформації про вашу попередню освіту та досягнення, розподіліть пункти переліку по категоріям, вкажіть дати.

 

Поради щодо складання CV.

Як і що писати.

Основний критерій — все написане має мати відношення до роботи/посади, на яку подається резюме.

Найпоширеніший тип помилки у резюме — це недостатність інформації при описі ролі на проекті.

Для кандидатів без досвіду чи з мінімальним досвідом роботи може мати значення набір особистих якостей, таких як багатозадачність, пунктуальність, здатність і бажання вчитись новому — в такому випадку, при їх наявності, можна про них згадати в резюме.

Виділяйте найважливішу інформацію.

Рекомендований розмір — 1-2 сторінки (в ідеалі одна).

 

Як відформатувати.

Можна знайти різні сервіси для форматування резюме в інтернеті. А можна і самому відформатувати своє унікальне резюме.

Найпершим у резюме має бути ваше ім’я і контактна інформація: номер телефону, адреса електронної пошти.

Важливо — створіть електронну скриньку для професійної переписки, де в адресі вказується ваше ім’я-прізвище, а не нік-нейм. Також, після чи перед контактами, можна дописати посилання на сторінку в LinkedIn (рекомендації щодо створення/оформлення LinkedIn сторінки тут). Якщо є акаунт на гітхабі, додайте.

Опціонально, в хедері можна також вказати Objective.

Далі, розділ Skills, розділ Projects, розділ Education. Не забути вказати рівень володіння іноземними мовами: обов’язково English, а також, в залежності від проекту, інші мови можуть бути плюсом. Можна додати розділи Internship, Related experience, Leadership and activities, Honors and rewards, Certifications, Professional affiliations, Volunteer experience.

Рекомендації по форматуванню/оформленню:
— Шрифт: Arial, Calibri, Times New Roman, Trebuchet.
— Розмір шрифту: 12 або 14.
— Поля: 1,25 — 2,5 см.
— Заголовки того ж розміру, що і основний текст (12-14). Виділити їх серед іншого тексту можна за допомогою bold, underlined, або ALL CAPS.
— Дотримуйтесь вирівнювання по лівому краю.
— Будьте послідовними — крапка в кінці кожного рядка у всіх списках або в жодному.

Що має бути в результаті:

1) Загальний вигляд, стиль і форматування: акуратно, легко читати, гарне перше враження.
2) Без помилок: граматика, правопис, пунктуація і словник.
3) Зміст, структура: поділено на розділи, найважливіша інформація виділяється, надлишкова інформація відсутня.
4) Досвід роботи, навички: описане та перелічене має відношення до посади/позиції, використовуються дієслова у завершеній формі.

І останнє, якщо ви хочете, щоб ваше резюме виглядало однаково «на усіх комп’ютерах», відправляйте його у форматі pdf.

ЗРАЗОК