Відкриті on-line курси

Ідея масових відкритих онлайн-курсів полягає в тому, щоб дати освіту масам, даючи можливість кожному в усьому світі, хто має доступ до Інтернету, можливість вчити курси рівні провідних світових коледжів чи університетів, отримуючи якісний освітній досвід. Всі курси є безкоштовними і, в більшості випадків, такими є всі навчальні матеріали. На курсах, які вивчаються за підручником є його безкоштовна версія тільки для читання і для будь-яких курсів, які пов’язані з використанням програмного забезпечення, воно або у вільному доступі, є суспільним надбанням або може бути доступне через одного з постачальників.

Як це працює:

  1. Знайдикурс, який тебе цікавить, на одному з порталів масових відкритих онлайн-курсів.
  2. Ознайомся з описом курсу, вимогами до нього та необхідними витратами часу для його вивчення.
  3. Зареєструйсяна курс. Це безкоштовно!
  4. Почни навчання онлайн! Спілкуйся з іншими, хто також вивчає цей курс з усього світу.

Долучайтесь до сучасного навчання!

 

СOURSERA

1

Coursera пропонує своїм користувачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу. Coursera співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів цих навчальних закладів онлайн. Наразі пропонуються курси в наступних галузях: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та інші.

Кількість студентів на сайті перевищила 10 мільйонів осіб.

 

 

NOVOED

2

NovoEd – це комерційна освітня технологічна компанія, заснована професором Стенфордського університету Аміном Сабірі та аспірантом Фарнасом Ронагі, фондами та корпораціями,  пропонують великі відкриті онлайн-курси (MOOC) та невеликі приватні онлайнові курси (SPOCS ). NovoEd пропонує суміш платних та безкоштовних курсів з різних тем, таких як підприємництво, фінанси, бізнес-стратегія, дизайн та творчість, а також гуманітарні науки. Ця програма включає в себе 10-15 факультетів і вважається найбільш важливим підприємством школи в онлайн-сфері.

 

 

 

UDACITY

3

Комерційна освітня організація, заснована Себастьяном Траном, Девідом Ставенсом і Майком Соколскі, що пропонує масові відкриті онлайн-курси. Програма зосереджена на наданні курсів, подібних до університетських, а зараз більше зосереджена на професійних курсах для професіоналів.

Кожен курс складається з декількох модулів, що включають відеолекції зі прихованими субтитрами у поєднанні з інтегрованими вікторинами, аби допомогти студентам зрозуміти концепції і зміцнити ідеї, як і подальше домашнє завдання, яке просуває модель «навчання на практиці». Класи програмування використовують мову Python; завдання з програмування оцінюються автоматизованими програмами атестації на серверах Udacity.

 

 

PROMETHEUS

4

Prometheus — український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів. Головною метою проекту є безкоштовне надання онлайн-доступу до курсів університетського рівня всім бажаючим, а також надання можливості публікувати та розповсюджувати такі курси провідним викладачам, університетам та компаніям

Крім того, Prometheus надає доступ до онлайн-курсів підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

 

EDX

5

Безкоштовна інтернет платформа масових відкритих інтерактивних курсів, заснована Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом в травні 2012 року.

EdX проводить онлайн-курси університетського рівня в широкому діапазоні дисциплін, а також проводить дослідження в галузі навчання. Зараз є 53 школи, некомерційні організації, корпорації та міжнародні організації, які пропонують або планують пропонувати курси на ресурсі EdX. Станом на 23 червня 2014 року, EDX має більше 2,5 мільйонів користувачів, що є слухачами більше 200 курсів в Інтернеті.

 

 

 

KHAN

6

«Академія Хана» (англ. Khan Academy) — це некомерційна освітня організація, створена у 2006 році педагогом Салманом Ханом для забезпечення «високоякісної освіти для будь-кого і будь-де». Організація створює лекції у формі YouTube відео. Окрім мікролекцій, веб-сторінка організації має практичні заняття та методичні матеріали для вчителів. Усі ресурси доступні безкоштовно для кожного в усьому світі.

Проект підтримується за допомогою пожертвувань, при цьому значна частина пожертвувань припадає на Googleта Фонд Білла і Мелінди Гейтс.

Лекції надані англійською мовою, діє проект з перекладу лекцій на інші мови, підтримуваний волонтерами.