Міжнародні наукові та студентські конкурси

 

ПРОГРАМА ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА

(Fulbright Ukraine)

 

Конкурс на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування і проведення досліджень на 2024-2025 академічний рік.

Для студентів старших курсів та випускників ЗВО

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.

Великобританія Кінцевий термін подачі документів –

16 травня 2023 р.

(Щороку)

Посилання

СТИПЕНДІЇ ВІД УРЯДУ КАЗАХСТАНУ

 

Уряд Республіки Казахстан надає громадянам України на 2023/2024 навчальний рік 40 державних стипендій, зокрема освітні рівні «Бакалавр» – 30, «Магістр» – 10 стипендій. Казахстан 14 квітня 2023 р.

(Стипендії надаються щорічно)

Посилання

СТИПЕНДІЇ ВІД ЛАТВІЙСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА РОЗВИТКУ ОСВІТИ

 

Латвійське Державне агентство розвитку освіти оголошує про можливість отримати державні стипендії для українських студентів

на навчання та дослідницьку діяльність у 2023/2024 навчальному році:

https://studyinlatvia.lv/article/news/call-for-the-latvian-state-scholarships-for-studies-for-2023-2024-academic-year

 

та на участь у літніх школах: https://studyinlatvia.lv/article/news/call-for-participation-in-summer-schools-in-latvia-2023-is-open

у 2023 році.

Латвія До 01.04.2023 р. Посилання

ПРОГРАМА АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ DAAD

 

Програма пропонує стажування для здобувачів вищої освіти за різними спеціальностями, літні школи. Німеччина Залежно від програми

(Щороку)

Посилання

СТИПЕНДІЯ ВІД GLOBAL UGRAD

 

Міжнародна програма освітнього та культурного обміну для іноземних студентів у США.

Учасники навчатимуться протягом одного семестру в закладах вищої освіти США, отримають інтенсив з англійської мови, та прослухають серію семінарів з професійного розвитку та культурного збагачення.

США Дата варіюється

(Щороку)

Посилання

Посилання

СТАЖУВАННЯ ДЛЯ МОЛОДІ ВІД AIESEC

 

AIESEC – це найбільша у світі молодіжна організація, що розвиває лідерство серед молоді

Пропонує професійні стажування у сферах маркетингу та управління бізнесом, ІТ, HR, дизайн, фінансів, волонтерські програми, проекти.

Залежно від обраної програми Посилання

СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ В АВСТРІЇ НА 2022-2023 РР.

 

Витрати та компенсації: стипендія у розмірі  7 000€ для магістрів та 10 000€ для бакалаврів.

Вимоги: відповідати вимогам університету.

Рівень навчання: бакалаврат / магістратура

Австрія До 31.05.2023 р.

(залежно від обраної програми)

Посилання

ОДНОРІЧНА СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА BAYHOST

 

Федеративна земля Баварія (Німеччина) приймає заявки на свою однорічну стипендіальну програму для студентів.

Стипендії призначені для фінансування аспірантури (тобто магістерських програм), докторантури або однорічного перебування в Баварських університетах.

Щорічні стипендії можуть бути продовжені вдвічі до 3 років.

Німеччина До 1 грудня

(Щороку)

Посилання

НАЦІОНАЛЬНА СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА РЕСПУБЛІКИ СЛОВАЧЧИНА

 

Щорічно Уряд Словацької Республіки оголошує подання заявок на Національну стипендіальну програму Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів, аспірантів, викладачів університетів, дослідників. Словаччина 31 жовтня (для стажування на літній період), 30 квітня (для стажування на наступний навчальний рік) 

(Щороку)

Посилання

ERASMUS+

 

Програмою передбачено для здобувачів вищої освіти:

Назва напряму: КА1: Навчальна мобільність (KA1: Learning Mobility of Individuals),

Міжнародна кредитна мобільність Еразмус+ та гранти на мобільність за обміном для студентів на основі існуючих міжінституційних договорів між університетами.

Крім цього Національний офіс Erasmus проводить регулярні семінари, вебінари, конференції, пропонує волонтерські стажування у різних країнах світу.

Залежно від обраного напряму

(Щороку)

Посилання

STUDY TOURS TO POLAND (STP)

 

В рамках Програми організуються навчальні візити до Польщі.

Метою Програми є презентація реаліїв Польщі та Європейського Союзу, а також розвиток і зміцнення професійних та особистих контактів між лідерами зі Східної Європи та їх польськими партнерами. Пропозиція Програми спрямована до студентів та професіоналів різних галузей і спеціальностей.

Польща Щороку Посилання

VISBY PROGRAMME SCHOLARSHIPS FOR MASTER’S LEVEL

 

Стипендійна програма для навчання в магістратурі у вищах Швеції. Швеція Лютий

(Щороку)

Посилання

СТИПЕНДІЇ ВИШЕГРАДСЬКОГО ФОНДУ

 

Програма підтримує студентську академічну мобільність у формі навчання в магістратурі або аспірантурі в країнах Вишеградської четвірки: Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччині. Стипендії Вишеградського фонду підтримують навчання студентів магістрів та аспірантів усіх спеціальностей та будь-якою мовою протягом від одного до чотирьох семестрів у понад 190 закладах вищої освіти Центральної та Східної Європи. Чехія, Угорщина, Польща та Словаччина 15 квітня 2023 р.

(Щороку)

Посилання

КОНКУРС ВІД ПРАЗЬКОГО ЛІНГВІСТИЧНОГО ІНСТИТУТУ

Без названия

 

Празький Лінгвістичний інститут пропонує конкурс, переможець якого зможе пройти курс з підготовки до навчання в вузах Чехії на бюджетній формі. Курс буде проводитися з жовтня 2019 по кінець травня 2020. Грант – оплата вартості навчання на курсі, грант не виплачується грошима. Переможці конкурсу мають можливість використовувати грант як знижку на оплату інших курсів Інституту, розмір знижки буде дорівнює розміру гранту.

Конкурсантами можуть бути студенти випускних курсів програм бакалавру. Максимальний вік конкурсанта – 23 роки. Необхідно мати високу академічну успішність або досягнення в спорті.Конкурсантам необхідно заповнити заявку та надіслати її на grant@prag-inst.com. Крім заявки необхідні: особиста фотографія (формату .jpeg) та копія посвідчення особи.

Чехія 01.11.2019 Посилання

СТИПЕНДІЯ ВІД КЕНТСЬКОЇ БІЗНЕС-ШКОЛИ

university-of-kent-3

 

Бізнес-школа Kent рада запропонувати широкий спектр стипендій для  студентів.  Кінцевий термін подачі заявок  у вересні 2019 року – 31 серпня 2019 року. Рішення стипендіальних премій приймається щомісячно за допомогою групи стипендій.Нагороди до 3 000 фунтів стерлінгів. Велика

Британія

31.08.2019 kent.ac.uk

СТИПЕНДІЯ ВІД  ШКОЛИ БІЗНЕСУ ГОНКОНГА

Нова міжнародна стипендія аспірантів (IPS) тепер доступна в Школі бізнесу HKBU. Стипендії доступні студентам з усього світу. Міжнародна схема аспірантських стипендій (IPS) в Школі бізнесу HKBU – це глобальна ініціатива, спрямована на виховання керівників підприємств, об’єднуючи студентів з усього світу з талановитими та інтелектуальними фахівцями в один з наших відомих навчальних програм післядипломної освіти. Студенти повинні надати сертифікати з англійської мови за програмою IELTS або TOEFL.  Термін подання заявки: з лютого по травень 2019 рокуРівень курсу: Стипендії доступні для проведення аспірантської програми.Тема дослідження: стипендії нараховуються для вивчення магістра бухгалтерського обліку, магістра прикладного бухгалтерського обліку та фінансів, магістра прикладної економіки, магістра в галузі управління бізнесом, магістра корпоративного управління та відповідності. Нагорода за стипендію: повна відмова від плати за вступні курси навчання + надбавка (HK $ 100 000 = ~ 12 800 дол США). Китай 01.05.2019 Посилання

КОНКУРС ВІД НАЦІОНАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ БЕРКЛІ ЕКОЛОГ

 

Відділ технологій прикладної фізики (ATAP, http://atap.lbl.gov/) (Berkeley Lab) (https://www.lbl.gov/) запрошує  прийняти участь науковців в конкурсі. Необхідно буде  застосовувати та розвивати схеми машинного навчання (ML) для покращення контролю за прискорювачами, а також методів ML, які підтримують та вдосконалюють коди, що використовуються для проектування майбутніх прискорювачів.

Нагорода: вступ в докторантуру.

США 31.12.2019 Посилання

ДРУГИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ПОЛЬЩА-БІЛОРУСЬ- 2014-2020

141_

Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сусідства, оголошує конкурс проектів за тематичною ціллю Спадщина:

Пріоритет 1.1 – Популяризація місцевої культури та історії

Пріоритет 1.2 – Популяризація та збереження природної спадщини

Гранти надаватимуться на проведення культурних, мистецьких, освітніх заходів, заходів обміну досвідом, збереження історичної та природньої спадщини прикордонних територій.

З бюджету Програми на 2-й конкрс проектів виділено загалом 5,2 млн.євро.

Європа 31.10.2018 Посилання
Visby Programme Scholarships For Master’s Level Подача документів: жовтень – лютий, щороку

Коли: початок навчання у вересні наступного академічного року

Особливості: спочатку треба вступити на обрану програму до вищого навчального закладу Швеції, а потім податися на стипендію. Стипендія виділяється тільки на ті магістерські програми, що є у списку на офіційному сайті. Вікових обмежень немає.

Швеція  

жовтень – лютий, щороку

 

Посилання
Traineeship in the European Commission

 

Подача документів: 10 січня – 4 лютого

Коли: 1 жовтня – 28/29 лютого

Особливості: можна подаватись багато разів, потрібно володіти щонайменш однією з цих мов (англійська, німецька, французька) на рівні С1 та вище, а також підтвердити цей факт документально. Є два напрямки стажування: на адміністративній посаді та у якості перекладача. Цікаво, що можна пройти тест і оцінити свої шанси на успіх.

Бельгія,

Люксембург

З 10 січня

по 4 лютого

The Lane Kirkland Scholarship Program

 

Подача документів: січень-лютий, дедлайн 1 березня

Коли: початок у вересні 2019 p.

Особливості: вік до 35 років, в деяких випадках – до 40 років, необхідно підтвердити володіння польською мовою на рівні B2, повна вища освіта (ступінь магістра), є певний перелік спеціальностей.

Польща

1 березня,

щороку

Посилання
Lithuanian State Scholarships Programme

 

Подача документів: березень – липень

Коли: вересень поточного року

Особливості: спочатку треба вступити на обрану магістерську програму в литовському виші, а потім подати документи на отримання стипендії.

Литва

березень – липень

 

Посилання

 

Всесвітні студії (WorldWideStudies)

 

Де: 200 найкращих університетів світу за версією рейтингів The Times Higher Education та QS

Подача документів: з 1 лютого по 15 травня щороку

Коли: вересень поточного року

Особливості: програма Фонду Віктора Пінчука пропонує підтримку в отриманні магістерського ступеню у пріорітетних галузях, необхідно самому вступити на магістерську програму, а потім податися на стипендію, вік учасників до 35 років. Обов’язкова вимога – по завершенню навчання за кордоном повернутися в Україну для роботи за основним місцем роботи за фахом протягом щонайменше 5 років. Більшість грантів покриватимуть до 60% суми.

200 найкращих університетів світу

з 1 лютого по 15 травня щороку

 

Посилання

 

Fulbright Graduate Student Exchange Program

 

Подача документів: щороку з березня до середини травня

Коли: вереснь наступного року

Особливості: у конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ. Український Офіс ім.Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина. Повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту. Вікових обмежень немає.

США  

 

щороку з березня  до середини травня

 

 

Посилання

 

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant (FLTA) Program

 

Подача документів: дедлайн 1 червня

Коли: серпень наступного року, триває 9 місяців

Особливості: стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США для викладачів-початківців та молодих фахівці віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати диплом магістра (щонайменше бакалавра) на час призначення стипендії (липень наступного академічного року після подання документів).

 

США

 

1 червня

Посилання

 

Traineeship in the European Parliament

 

Подача документів: протягом червня

Коли: 1 жовтня – 28\29 лютого

Особливості: вік учасників від 18 років, можна податися на три різні позиції стажування в одному чи декількох директоратах, можна подавати заявку необмежену кількість разів.

Бельгія, Франція протягом червня

Посилання

 

Study Visits in Gdynia

 

Подача документів: червень – липень

Коли: осінній візит, жовтень

Особливості: вік учасників від 18 років, учасники самостійно займаються візовими справами і оплачують страховку і можливі витрати, пов’язані з виготовленням візи. Програма забезпечує відшкодування витрат на проїзд до Гдині і назад, проживання в гуртожитку, харчування, місцевий транспорт

витрати на заходи програми.

Польща червень – липень

Посилання

Study Tours to Poland

 

Подача документів: червень – липень

Коли: осінній візит, жовтень

Особливості: вік 18-21 років, місце візиту самостійно обрати неможна – це рішення приймають організації, що керують Програмою. Візити в усіх містах мають за завдання реалізацію одніє мети і в програмах порушується однакова тематика.

Польща червень – липень Посилання
 

Hubert H. Humphrey Fellowship Program for Mid-Career Professionals

 

Подача документів: дедлайн кінець липня

Коли: на наступний академічний рік

Особливості: стажування у США , без отримання ступеню, яке включає академічну програму (9 місяців) та професійне стажування (3 місяці) фахівців, які знаходяться на середньому етапі професійної кар’єри.

Кандидати повинні мати щонайменш п’ять повних років досвіду роботи. Є 18 приймаючих університетів щороку.

США кінець липня

Посилання

 

Chevening Scholarships and Fellowships

 

Подача документів: серпень – листопад

Коли: один академічний рік, починаючи з вересня наступного року

Особливості: термін навчання на магістерській програмі не більше одного року, процес вступу на програму та подача заявки на стипендію відбувається паралельно, можна обрати три університети з подібними спеціальностями, або три різні спеціальності в одному університеті, повернутись в України на два роки після завершення програми, необхідно мати досвід роботи щонайменше два роки. Вікових обмежень немає.

Велика Британія серпень – листопад

Посилання

 

Traineeship in the European Parliament

 

Подача документів: листопад

Коли: 1 березня – 31 липня

Особливості: вік учасників від 18 років, можна податися на три різні позиції стажування в одному чи декількох директоратах, можна подавати заявку необмежену кількість разів.

Бельгія, Франція листопад Посилання
Erasmus Mundus Joint Master Degrees

 

Подача документів: вересень – січень

Коли: від 12 до 24 місяців, початок наступного академічного року

Особливості: часто навчання щосеместру відбувається в новій країні в новому університеті-партнері програми, максимум можна подати заявки на три магістерські програми. Вікових обмежень немає.

країни Європи, Азії, Америки, Африки вересень – січень

Посилання

 

Fulbright Scholar Program

 

Подача документів: дедлайн у середині жовтня, щороку

Коли: термін від 3 до 9 місяців, початок у вересні наступного року

Особливості: проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту. Необхідно повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту.

США

середина жовтня, щороку

 

Посилання
Fulbright Research and Development Program

 

Подача документів: дедлайн до 1 листопада

Коли: від 6 до 9 місяців, початок стажування у серпні-вересні наступного року

Особливості: проведення досліджень в університетах США. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО). Необхідно повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту

США До 1 листопада Посилання
DAAD Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей Подача документів: до листопада

Коли: початок у вересні наступного академічного року

Особливості: стипендії на навчання для студентів 4 курсу та випускників ВНЗ (максимум 6 років після отримання диплому) з усіх спеціальностей на магістратурі в Німеччині. Тут наведено лише один вид стипендії з багатьох, які пропонує DAAD.

Німеччина

 

 

до листопада

Посилання

 

Global Undergraduate Exchange Program (UGRAD)

 

Коли: початок з вересня наступного року, один академічний рік

Подача документів: листопад – грудень

Особливості: програма обміну для студентів вищих навчальних закладів, бути старше за 18 років на момент початку навчання у США та не бути студентом випускного курсу бакалаврської програми приватного або державного вищого навчального закладу України. Учасникам не дозволяється обирати коледж чи університет, не дозволяється продовжувати навчання для отримання ступеню в Сполучених Штатах, а також обов’язкове повернення в Україну відразу після завершення програми.

США початок з вересня наступного року

Посилання

 

Traineeship in the European Commission

 

Коли: 1 березня – 31 липня

Подача документів: листопад

Особливості: можна подаватись багато разів, потрібно володіти щонайменш однією з цих мов (англійська, німецька, французька) на рівні С1 та вище, а також підтвердити цей факт документально. Є два напрямки стажування: на адміністративній посаді та у якості перекладача. Цікаво, що можна пройти тест і оцінити свої шанси на успіх.

Бельгія, Франція листопад

Посилання

Study visits in Gdynia

 

Подача документів: грудень – січень

Коли: весняний візит, квітень

Особливості: вік учасників від 18 років, учасники самостійно займаються візовими справами і оплачують страховку і можливі витрати, пов’язані з виготовленням візи. Програма забезпечує відшкодування витрат на проїзд до Гдині і назад, проживання в гуртожитку, харчування, місцевий транспорт

витрати на заходи програми.

Польща грудень – січень Посилання
Study Tours to Poland

 

Подача документів: грудень – січень

Коли: весняний візит, квітень

Особливості: вік 18-21 років, місце візиту самостійно обрати неможна – це рішення приймають організації, що керують Програмою. Візити в усіх містах мають за завдання реалізацію одніє мети і в програмах порушується однакова тематика.

Польща грудень – січень Посилання