SAM_355722  листопада 2018 року на кафедрі «Вища математика і фізика» Таврійського державного агротехнологічного університету у рамках Всеукраїнської науково-технічної конференції магістрантів і студентів за підсумками наукових досліджень 2018 року відбулося засідання секції «Вища математика і фізика».

З вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри Наталя Сосницька. Вона  розповіла про основні напрями наукових досліджень кафедри та шляхи удосконалення наукової роботи студентів і викладачів, ознайомила учасників конференції з порядком роботи та  пакетом документів конференції.

Загалом у конференції взяли участь 26 учасників. Студенти та магістранти ТДАТУ під керівництвом викладачів кафедри підготували 12 доповідей. Також на конференції з доповідями виступили студенти ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ», ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ», ВСП «Бердянський коледж ТДАТУ», ДНЗ Дніпрорудненського професійного ліцею, учні Малої академії наук, Мирненської ЗШ І-ІІІ ступенів, Костянтинівського районного НВО №1 «Таврія», Мелітопольських ЗОШ I-III ступенів №7 і №25.

Доповіді  були різноманітними і стосувались, як фундаментальних проблем математики та фізики, так і прикладних задач. Теми доповідей були актуальні і зацікавили наукове товариство, про що свідчив ряд запитань та коментарів присутніх. Найбільш активну участь в обговоренні  прийняли: к.е.н., доцент, начальник науково-дослідної частини ТДАТУ  Юрій Прус;  к.т.н. доцент, голова Ради молодих учених та студентів ТДАТУ Вадим Попрядухін; д.п.н., професор Наталя Сосницька; к.т.н., доцент Наталя Дьоміна; к.т.н., доцент Ольга Назарова; к.т.н., доцент Микола Данченко. Викладачі побажали учасникам конференції досягати нових наукових результатів і вершин.

По завершенні засідання було проведено урочисте закриття конференції, під час якого відбулося вручення сертифікатів учасників та нагородження авторів доповідей грамотами ректора ТДАТУ за плідну науково-дослідну роботу та активну участь у конференції. У номінації «Найкраща наукова доповідь» була відзначена доповідь вихованця МАН Микити Лютенка «Задачі з недоступними точками», керівник – Лариса Халанчук, асистент кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ. У номінації «Оригінальність наукової  ідеї» – доповідь  студентів 21 КН ТДАТУ Аліка Шиловського і Катерини Кремнєвої «Секрети зору з позиції фізики та геометрії», керівники – Микола Данченко, к.т.н., доцент кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ та Лариса Халанчук, асистент кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ.

За матеріалами кафедри вищої математики і фізики