Ти вмієш логічно мислити, наводити аргументи та переконливо вести дискусію? Або бажаєш спробувати себе у цьому? Тоді обов’язково спробуй свої сили в агрополітчних дебатах, у Всеукраїнському конкурсі «Агрополітичні дебати-2021».

«Агрополітичні дебати-2021» організовує Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти (НМЦ) МОН України за підтримки проекту «Німецько-український агрополітичний діалог»,

Мета та ідея проекту: сприяти розширенню світогляду майбутніх фахівців аграрного сектору, а також навчити відстоювати свою точку зору щодо важливих для України аграрно-політичних питань, застосовуючи практичні навички проведення дебатів.

Агрополітичні дебати – це формалізоване обговорення певних тем з області аграрної політики. Конкурс проводиться в два етапи.

Запрошуємо взяти участь у першому відбірковому етапі, що відбудеться 26 травня у 5-ому корпусі ТДАТУ. Для участі необхідно сформувати команду, з кожного факультету з 4-х учасників. Методом жеребкування буде визначено хто з учасників має підтримувати тезу, а хто заперечувати.

Теми для підготовки до кокурсу, що розглядатимуться:

1. Придбання землі у власність або оренда – виклики і перспективи для аграрних підприємств і власників земельних ділянок в контексті відкриття ринку землі.
  2. Державне управління в аграрному секторі – субсидування та інші форми підтримки або дерегуляція і фокус на моніторинг та дотримання стандартів.
  3. Оптимальна структура аграрних підприємств в Україні – великі індустріальні аграрні підприємства або дрібні фермерські господарства.
  4. Виробництво аграрної сировини або переробка – виклики і можливості (в контексті експорту та забезпечення внутрішнього споживання).

У підсумку журі визначить команду-переможця, зі складу якої кращого буде делеговано для участі у наступному другому завершальному етапі в м. Київ. Другий етап, що є фінальним, проводитиметься або в рамках Всеукраїнського Зльоту студентських лідерів аграрної освіти «Лідери АПК ХХІ століття» або в рамках окремого зібрання на базі НМЦ.

В фіналі конкурсу беруть участь переможці першого етапу всіх аграрних ЗВО зі усієї України. Команди ІІ туру – три учасника І туру дебатів від окремих аграрних ЗВО, які об’єдналися на основі особистої домовленості.

Після фіналу конкурсу журі визначає команду «абсолютного переможця», і ця команда отримує головну нагороду – безкоштовну поїздку на 2 тижні до Німеччини.

Реєстрація у нас в університеті триватиме до 18 травня 2021 року включно. За більш детальною інформацією та реєстрацією звертатись за телефоном: +380960765320 або +380501369247.

Бажаємо натхнення та успіхів при підготовці!

Методичні рекомендації щодо організації та проведення

Ігор Грицаєнко, пом. ректора з ОВР,
Світлана Ускова, студрада ТДАТУ