h.-f.-hulyver6 травня в Таврійському державному агротехнологічному університеті вшанували пам’ять одного з перших керівників навчального закладу – Георгія Гулівера. У цей день йому могло б виповнитися 114 років.

Георгій Федотович очолював вуз в довоєнний і післявоєнний часи. З лютого 1937 по 1939 рік він керував заводом-ВТНЗ. З 1939 року навчальний заклад став Інститутом механізації сільського господарства з робітфаком та навчальним господарством. Під керівництвом Г.Ф. Гулівера тривало подальше розширення, становлення і розвиток інституту. Саме при Г. Гулівері завершилося будівництво навчального корпусу №1.

Керівництво Таврійського державного агротехнологічного університету, викладачі та студенти зібрались біля Алеї Слави ТДАТУ, де серед усіх керівників закладу вищої освіти є табличка і з ім’ям Георгія Гулівера.  Ректор В.М. Кюрчев зазначив, що Георгій Федотович виявив великі організаторські здібності в 1941 році під час евакуації навчального закладу до Ашхабаду. В інституті, який був евакуйований до Ашхабаду, був організований факультет Механізації сільського господарства. З 1942 до 1943 роки він воював на різних фронтах, був нагороджений багатьма бойовими нагородами. Після демобілізації через поранення повернувся у звільнений Мелітополь і з листопада 1943 року знову очолив МІМСГ.

Георгій Гулівер після війни був організатором відновлення навчальних корпусів, кафедр та лабораторій. В автобіографії Георгія Гулівера міститься наступне:

• В ноябре 1943 года я снова возвращаюсь в Мелитополь, получаю назначение на должность директора (не существующего в то время) Мелитопольского института механизации с/х. Будучи, в то время, инвалидом Отечественной войны 1-ой группы я приступил к организации, по сути заново разрушенного захватчиками института. В настоящее время институт значительно восстановил свои учебные корпуса, общежитие, лаборатории. Институт пополнился учебным и лабораторным оборудованием и превзошел довоенный уровень.

У 1951 р. у зв’язку з направленням на навчання до Київського державного університету Георгій Гулівер був звільнений від обов’язків керівника інституту. Після захисту дисертації, до виходу на пенсію у 1969 р., працював викладачем, завідувачем кафедри Одеського сільськогосподарського інституту.

Добре ім’я Георгія Федотовича Гулівера й досі пам’ятають в  нашому університеті. Ну а в день його народження біля меморіальної таблички з його іменем на Алеї Слави ТДАТУ лягли живі квіти.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»