30 липня – день спогадів, день вшанування Великої людини. У цей день 2018 року на 91-му році Дмитро Костянтинович пішов з життя, але пам’ять про нього буде жити завжди. У ТДАТУ відбулися заходи з вшанування Героя України, кавалера ордена Ярослава Мудрого, академіка УААН України, лауреата премії ім. Вернадського, випускника і Почесного професора нашого університету Дмитра Моторного.

Мітинг пам’яті відкрив Олександр Ломейко, проректор з НПР. Він згадав зустрічі Дмитра Костянтиновича зі студентами під час своїх відвідувань рідної альма матер. Це були теплі розмови про свій шлях аграрія і настанови молоді навчатися і реалізовувати себе у своїй професії на рідній землі.

Завідувач музею історії Університету Людмила Петрова нагадала віхи життя видатного хлібороба, про якого дуже багато написано і сказано. Наукова бібліотека, музей ретельно вивчили біографію Дмитра Моторного і зібрали майже усю бібліографію аграрія. Так з’явився історико-біографічний нарис «Дмитро Моторний. Його ім’я носить наш університет», електронна версія якого розміщена у електронному архіві Університету. Та відеонарис: «Патріарх української ниви. Дмитро Костянтинович Моторний».

Понад 50 років Дмитро Моторний очолював приватно-орендний кооператив «Зоря», що й нині залишається одним із флагманів аграрної Херсонщини.

Життєвий шлях Дмитра Моторного став взірцем для багатьох поколінь. У рідному селі Чорнобаївка його в очі, та поза очі називали Батьком.

Хлібороб від Бога, яскравий політичний і громадський діяч, поборник інтересів селян, який майстерно володів словом і свою душу сповідав поетичними рядками. «Хліб і пісня – символи життя», – так вважав Дмитро Моторний. На згадку про себе Дмитро Костянтинович залишив своєрідну хліборобську молитву – пісню «Покохайте поле».

Пам’ять про Дмитра Костянтиновича Моторного залишилась не тільки в серцях тих, хто його знав. З 2019 року Таврійський державний агротехнологічний університет носить ім’я Дмитра Моторного, а 21-го червня того ж року на площі Слави ТДАТУ було урочисто відкрито погруддя на його честь.

«На віку, як на довгій ниві..», – так влучно українське прислів’я характеризує життя людини, життя Дмитра Моторного було довгим і красивим, як нива.

Його слова – це мудрість для людини,

А плідна праця – доля трударя.

Пшеничними полями запашними,

Херсонщини вклоняється земля!

Він був завжди порадником і другом,

Учителем, наставником, творцем.

Дмитро Моторний – Хлібороб від Бога,

Для нас назавжди залишиться взірцем!

Тільки пам’ять не має забуття…. Ми пам’ятаємо…..

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС