14 лютого 2018 року на кураторській годині старшим викладачем кафедри суспільно-гуманітарних наук Н. В. Щербаковою була зроблена доповідь з теми: “Спілка Дев’яти Невідомих” для студентів 22 сЕЕ та 41 ЕЕ.

Якщо існують таємні знання, то, повинні бути і ті, хто всю цю величезну масу  ділить на знання звичайні і таємні;  хто їх регулює і дотримується “режиму таємності”.  Протягом усієї історії людства відслідковується діяльність деяких об’єднань, які іменуються таємними товариствами.  Згадка про одне з таких товариств, що носить назву “Дев’ять Невідомих”, зустрічається у багатьох давньоіндійських письмових джерелах.  З них випливає, що воно було створене в 273 році до н.  е.  за вказівкою давньоіндійського царя Ашоки і складалося з дев’яти найбільших індійських учених-мудреців.  На перших порах їх головним завданням була систематизація та облік усіх наукових знань, що містяться в древніх священних рукописах, набутих у процесі життя.  Пізніше основним обов’язком цієї Дев’ятки стало збереження в таємниці тих знань, які могли стати причиною глобальних руйнувань і війн.  Ашока, затятий противник всіляких війн, не міг допустити, щоб знання, що охороняються “Дев’ятьма Невідомими”, потрапили у чиїсь “брудні” руки.  Імена цих дев’яти осіб ніколи не розголошувалися…

Студенти з великою увагою прослухали доповідь, були  активними під час обговорення та ставили багато запитань. Зустріч з нашою молоддю  виявилася досить змістовною.