Сьогодні інтернаціоналізація стає вагомим індикатором якості вищої освіти. Вона полягає в активній взаємодії між країнами з метою співпраці та обміну досвідом у сфері освіти. Інтернаціоналізація вищої освіти передбачає посилення міжнародної складової в діяльності українських ВНЗ.

Враховуючи вищезазначене, з 20 червня по 11 липня 2018 року, відбулось стажування для науково-педагогічних працівників на базі університету Collegium Civitas (м. Варшава, Польща) за підтримки Європейської ліги професійного розвитку та Центру польської освіти.

У міжнародному заході прийняли участь викладачі ТДАТУ:

– к.т.н. Бандура І.І., к.т.н. Кулик А.С. і к.с.-г.н. Жукова В.Ф. (кафедра ХТтаГРС);

– к.т.н. Тарасенко В.Г., к.т.н. Паляничка Н.О. (кафедра ОПХВ ім. проф. Ф.Ю. Ялпачика).

В рамках стажування учасники ознайомилися з організацією навчального процесу та методами навчання у ВНЗ Польщі, розглянули особливості інтернаціоналізації освіти в Європейському Союзі, проаналізували вплив Болонської системи на інтернаціоналізацію освіти, отримали досвід написання та управління проектами в програмі Erasmus+. Крім того, впродовж заходу учасникам розповіли про основи роботи з гранатовими програмами в освіті, правилами їх пошуку і вибору, а також зазначили важливість їх використання для інтернаціоналізації освіти у вищих навчальних закладах.

Досвідчені європейські фахівці з ентузіазмом поділилися набутими знаннями та досвідом в рамках створення та управління дослідницькими й аналітичними проектами в науці та освіті. Активне обговорення даної проблематики було досить тривалим, і як наслідок українські науковці отримали величезну кількість корисної практичної та теоретичної інформації, представленої європейцями.

В свою чергу, науковці ТДАТУ представили іноземним експертам свій спільний проект. Темою проекту було обрано «Вплив Болонської моделі на інтернаціоналізацію вищої освіти, наукові дослідження в області харчових технологій та галузевого машинобудування в Таврійському державному агротехнологічному університеті».

Слід підкреслити, що насичена інформативна програма не лише надала можливість ТДАТУ представити свій проект, а й дозволила підвищити рівень компетентності і професіоналізму науково-педагогічних працівників нашого навчального закладу. Крім цього, впродовж стажування викладачі ТДАТУ дізналися про інноваційні методи науково-дослідної і викладацької діяльності, та змогли розширити наукові контакти університету. На завершення стажування всім учасникам було вручено сертифікати.

К.с.-г.н., ст. викл. Жукова В.Ф., прес-служба ТДАТУ