Викладачі Таврійського державного агротехнологічного університету протягом багатьох років активно співпрацюють з Малою академією наук України. МАН – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.
Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогічним і науково-педагогічним працівникам МАН. З вересня 2017 року керівником гуртка математики 8-11 класів Малої академії стала Лариса Халанчук, асистент кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ.
Визначним заходом МАН є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН.
17 лютого 2019 року член МАН Мелітопольської міської ради Микита Лютенко, учень 10-А класу Мелітопольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7, успішно представив свою науково-дослідницьку роботу з теми: «Задачі з недоступними точками» і посів ІІІ місце на другому (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН, що проходив у Запоріжжі на базі Запорізького національного університету.
Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до навчальних закладів вищої освіти, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.

Вітаємо з перемогою Микиту Лютенко та його наукового керівника Ларису Халанчук!

За матеріалами кафедри вищої математики і фізики