На запрошення Новотроїцького управління водного господарства (смт. Новотроїцьке, Херсонської області) була проведена науково – практична конференція «Меліорація та водовикористання. Зрошення – потужний фактор розвитку садівництва і виноградарства».

До участі в конференції було запрошено водоспоживачів і водокористувачів різних форм власності Новотроїцького та прилеглих районів, викладачів ВНЗ та спеціалістів у галузі водогосподарського комплексу Півдня країни. Їх загальна кількість становила більше 50 учасників.

Відкрив пленарне засідання начальник Новотроїцького управління водного господарства Жуков Антон Валерійович. В своїй доповіді учасниками було представлено сучасний стан та подальші перспективи розвитку Новотроїцького УВГ, яке є одним із найбільших управлінь водного господарства на території країни. Продовжив пленарне засідання професор кафедри «Науки про Землю» Морозов Олексій Володимирович, д.с.-г.н. (ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет») та аспірант Ісаченко С.О.

Від ТДАТУ в конференції виступили викладачі механіко–технологічного університету спеціальності 208 «Агроінженерія»: старший викладач Сушко С.Л., аспірант Філіппов Д.О.

Сушко С.Л. крім своєї основної доповіді зробив інформаційне повідомлення про вступну компанію 2019 року, спеціальності по яким відбувається навчання в ТДАТУ і особливості навчального процесу спеціалізації «Механізація зрошуваного землеробства» на кафедрі сільськогосподарські машини.

Філіппов Д.О. розповів про дуальну систему навчання і практику, яку проходять студенти «Механізація зрошуваного землеробства» на підприємстві ТОВ «Полив-сервіс». Студенти під час проходження навчальної практики монтують системи крапельного зрошення тим самим підвищують свій професійний рівень і практичну підготовку.

Студентка третього курсу факультету АТЕ Злоєдова Анастасія (спеціальність «Агрономія») розповіла присутнім про результати досліджень водного режиму листків черешні, які проведено в умовах південного степу країни.

З керівництва Новотроїцького району були присутні: Голова районної державної адміністрації Солтановська Наталія Іванівна, заступник голови Новотроїцької державної ради Піщанський Микола Миколайович, які вислухали всі доповіді і надали позитивну оцінку проведенню заходу.

Всі присутні висловили слова вдячності керівнику Новотроїцького управління водного господарства Жукову А.В. за організацію і проведення цього заходу, а також висловили загальне бажання проводити аналогічні зустрічі частіше.

Дереза О.О. доцент кафедри ТМ ТДАТУ