4 листопада 2016 року викладачі кафедри обліку і оподаткування спільно зі студентами 4-го курсу та магістрантами 1-го курсу напряму підготовки «Облік і оподаткування» факультету економіки та бізнесу здійснили екскурсію на підприємства м. Нової Каховки ПРАТ «Виноробне господарство Князя П.М. Трубецького» та ПАТ «Дім марочних коньяків «Таврія» для ознайомлення з виробничим процесом і формування практичних навиків калькулювання собівартості продукції.

Це стало можливим в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, у співпраці з Таврійським державним агротехнологічним університетом.

«Виноробне господарство князя П.М. Трубецького» – це єдине історичне шато України. 2016 рік для виноробні – ювілейний. Ось уже протягом 120 років тут виробляють якісні українські вина з винограду, вирощеного на власних виноградниках і зібраного руками.

До початку екскурсії господарством, студенти та викладачі були вражені красою території винзаводу. А розповідь гіда про історію заснування винзаводу та процес виробництва якісного вина захопила увагу студентів та викладачів.

З 2003 до 2011 року на підприємстві провели глобальну реконструкцію. Було реалізовано проект виноробні європейського рівня для виробництва сухих вин за класичними французькими технологіями. На історичних землях посадили нові виноградники, загальною площею 200 га. Це виключно виноград міжнародних сортів із найкращих розсадників Італії та Франції: каберне, совіньйон, мерло, піно нуар, каберне фран, мальбек, шардоне, рислінг, аліготе, піно блан.

Наступним підприємством, яке відвідала делегація у м. Нова Каховка – ПАТ «Дім марочних коньяків «Таврія». Історія якого пов’язана з виникненням першого поселення швейцарських колоністів, що заклали на місці сучасного Дому марочних коньяків «Таврія» виноградарсько-виноробного селища Основа у 1889 році.

На сьогоднішній день ДМК «Таврія» займає лідерську позицію серед виробників престижних колекційних і марочних коньяків на Україні. Частина продукції експортується також в країни близького та далекого зарубіжжя. Компанія володіє найбільшими на території України виноградними угіддями, площею 1400 га, де вирощується більше 30 сортів винограду. Потужність ДМК «Таврія» – близько 17 тисяч тонн переробки винограду за сезон. Потужність заводу по лініях розливу складає 1 634556 декалітрів вина і коньяків в рік. Об’єм продукції марочних і ординарних коньяків, що випускається, на сьогоднішній день складає 692455 декалітрів в рік. Кліматична зона, де виростають таврійські виноградники, визнана провідними вітчизняними та закордонними фахівцями однією з найбільш екологічно чистих зон України.

Студенти були ознайомлені з виробництвом процесу перегону та виробництвом готової продукції, були допущені до лінії розливу та пакування продукції.

Викладачі та студенти отримали неймовірні враження від обох екскурсій. Висловлюємо подяку Українсько-канадському проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, організаторам поїздки та екскурсоводам за надану можливість відвідати передові українські підприємства  та отримати корисну інформацію.

Директор ІПОД Подшивалов Г.В.