Протягом усього «Тижня права» з 28 листопада по 2 грудня студенти мали змогу ознайомитись з виставкою на тему: «Права людини крізь призму сучасності». Оскільки права людини в сучасному світі – це проблема, вирішення якої стоїть у центрі практичної діяльності міжнародного співтовариства і кожної держави, то знання своїх основних прав є фундаментальними знаннями сучасності.

Права людини – це її можливість діяти певним чином для того, щоб забезпечити своє нормальне існування, розвиток і задоволення власних потреб.

Поняття про права людини включає два аспекти:

– природні права людини, неподільно пов’язані з її існуванням та розвитком;

– набуті права людини, що характеризують її соціально-політичний статус.

Другий розділ Конституції України закріплює систему прав, свобод і обов’язків, яку можна поділити на особисті (природні, громадянські), політичні, соціальні, економічні, культурні, екологічні та сімейні права і обов’язки. Сукупність конституційних норм, що закріплюють ці права і обов’язки, визначає конституційно-правовий статус людини і громадянина.

Кафедра суспільно-гуманітарних наук

ypq263ij2fi