Кафедрою плодоовочівництва, виноградарства та біохімії було проведено конкурс «Кращій майстер-обрізчик 2018» (12 – 18 квітня). В практиці догляду за плодовими рослинами, мабуть, мало знайдеться робіт, які викликали б так багато протиричних поглядів, як обрізка дерев. Ця технологічна операція є однією зі складових частин інтегральної системи догляду за багаторічними насадженнями і замінити її якимось іншим прийомом не можливо. Тому, головною метою конкурсу було формування реальних практичних навичок в професійній діяльності агронома – садовода, набуття умінь розв’язувати спеціалізовані задачі та практичні проблеми, щодо догляду за плодовими деревами.

Конкурс відбувався на базі дослідного саду ТДАТУ (с. Нове, Мелітопольський район). У конкурсі прийняли участь 13 студентів факультету агротехнологій та екології, а саме: 9 – бакалаврів та 4 магістри. Особливістю цьогорічного конкурсу було те, що в ньому вперше приймали участь дівчата, студентки-агрономи ІІ курсу. До складу журі увійшли: к.с.-г.н., доцент Алексєєва О.М., асистент, м.н.с. Бондаренко П.Г. та головний агроном-плодовод Аметка Сейран Cеярович. Шляхом жеребкування учасники конкурсу вибрали черешневі дерева для обрізування. При оцінюванні робіт враховувалося швидкість виконання роботи, правильність (чистота) зрізу, правильність формування (обрізки) крони. Оцінювання магістрів та бакалаврів проводилося роздільно, в зв’язку з тим що магістрам були надані більш складні варіанти дерев для обрізування.

За результатами конкурсу було визначено переможців. Так, серед бакалаврів І місце посів Топов В’ячеслав ( 22 сАг), ІІ місце зайняв Гришко Роман (21 сАг) та ІІІ місце – Лісняк О. (11 сАг). У магістрів, І місце виборов Носаченко Олексій (11 МБАГ), ІІ місце зайняв Шевченко Максим (11 МБАГ), а ІІІ місце – Надточієв Дмитро (11 МБАГ).

Всі учасники конкурсу були нагороджені грамотами, а переможці отримали цінні та практичні подарунки від проекту UHBDP – секатори.

Учасники змагання висловлюють подяку директору ІКЦ «АГРО-ТАВРІЯ» Подшивалову Г. В. за допомогу в організації конкурсу.

Впевнені, що подібні конкурси професійного спрямування допоможуть нашим студентам, майбутнім фахівцям у їх професійній діяльності.

Інформаційний супровід:

завідувач кафедри ПОВБХ,

к.с.-г.н., доцент Колесніков М.О.