wm_3Січень розпочинає серію рейтингів ЗВО за різними показниками. Усі хвилюються і чекають оцінку діяльності університету за різними індикаторами. Значення рейтингів зростає. Частково вже реалізовані наміри керівництва держави щодо пріоритетного фінансування високорейтингових ЗВО через формульний підхід і базове фінансування наукових досліджень, урахування показників рейтингів у визначенні статусу вишу, обсягів держзамовлення тощо.

Першим  у 2020 році оприлюднила міжнародний рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics) Національна дослідницька рада Іспанії.

ТДАТУ вперше у рейтингу  Webometrics посів 40 місце, чим покращив свої попередні досягнення майже на 50 позицій!

ТДАТУ посів третю позицію серед ЗВО Запорізької області:

• Запорізький національний університет – 15 позиція
  • Національний університет “Запорізька політехніка” -20
  • Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – 40
  • Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького – 68
  • Запорізький державний медичний університет – 103
  • Бердянський державний педагогічний університет -130

Серед 19 аграрних університетів і академій ТДАТУ посів також третю позицію після флагмана аграрної освіти – Національного Університету біоресурсів і природокористування України (НУБІП) і Житомирського національного агроекологічного університету (ЖНАЕУ), які посіли 19 і 37 місця відповідно. Інші аграрні ЗВО мають наступні позиції:

• Уманський національний університет садівництва -79
  • Миколаївський НАУ– 81 позиція
  • ХНТУСГ імені Петра Василенка – 94
  • ХНАУ ім. В.В. Докучаєва – 101
  • Херсонський ДАУ -126
  • Вінницький НАУ -127
  • Полтавська ДАА – 148
  • ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького – 165
  • Дніпровський ДАЕУ – 172
  • Луганський НАУ – 197
  • Подільський ДАТУ -202
  • Харківська ДЗВА -203
  • Білоцерковський НАУ – 214
  • Одеський ДАУ – 218
  • Львівський НАУ – 292
  • Сумський НАУ – 306

Рейтинг Webometrics вже більше 15 років досліджує понад 28 тисяч вишів світу, що мають свої веб-ресурси. Головна ідея рейтингу полягає в оцінюванні наукової, навчальної та соціальної місії університетів опосередковано через показники представленості університету у веб-просторі. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту університету.

Загалом до рейтингу ввійшли 318 закладів вищої освіти України. До десятки найкращих за показниками Webometrics увійшли:

КНУ ім. Тараса Шевченка; НТУ КПІ ім. І. Сікорського; Сумський державний університет; Харківський національний університет В. Н. Каразіна; Тернопільський національний економічний університет; НТУ «Харківський політехнічний iнститут”; Національний гірничий університет; Національний університет «Львівська політехніка»; Харківський національний університет радіоелектроніки»; Львівський національний університет Івана Франка.

Академічна спільнота ТДАТУ вкотре продемонструвала якісну роботу, лідерські амбіції та готовність до вимог часу. Високі позиції університету є результатом наполегливої праці його колективу. Адже кожен із нас щоденно формує рейтинг на національній та міжнародній аренах.

Детальніше: https://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20

Білоцька О.М., заступник керівника ЦІТІС