youtubeСоціальні медіа відіграють у суспільстві значну роль. 3 мільярди людей в усьому світі, тобто близько 40% населення, користуються соціальними мережами. У сучасному світі соціальні медіа є засобом комунікації і джерелом інформації, тож ігнорувати їх просто неможливо.

Останні події (пандемія COVID-19) посилили значення соціальних медіа у вищій освіті. Австралійська пошукова система вищої освіти UniRank з 2018 року укладає кілька глобальних рейтингів університетів на основі їх присутності в соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter та YouTube.

Останній університетський рейтинг YouTube, складений нещодавно UniRank, визнав YouTube канал ТДАТУ найвпливовішим серед університетів України. UniRank провів моніторинг 13 тисяч 723 університетів світу, з яких понад 8 тис. з них мають свої канали YouTube, у тому числі і 128 українських університетів.

YouTube канал ТДАТУ існує з 2011 року, але в останні роки, коли соціальні мережі стали достатньо популярними, наповнення каналу стало значно активним. На сьогодні на YouTube каналі ТДАТУ розміщено майже 4.5 тис. відео, канал має 5,34 тис. підписників та понад 25 млн. переглядів користувачами. Наповнення YouTube ТДАТУ забезпечує відділ технічних засобів забезпечення навчального процесу та інформації, який багато років очолює Валерій Юрійович Єремєєв.

Наш YouTube ТДАТУ наповнюється не тільки сучасними відео, але й унікальними відеороликами з історії університету, його важливих подій, життя та діяльності вчених і викладачів, які внесли певний вклад в розвиток ТДАТУ. Така відповідальна робота щодо збереження та популяризації історичної пам’яті університету, збереженої у відео та кінострічках, є велика заслуга Валерія Юрійовича. Крім YouTube ТДАТУ він супроводжує інші соціальні мережі ТДАТУ: Facebook, Instagram.

Світовий рейтинг присутності у соціальних медіа серед університетів світу очолюють славнозвісні Harvard University, Stanford University та Massachusetts Institute of Technology (MIT), які мають понад 100 млн. переглядів.
Нагадаю, що у загальному університетському рейтингу UniRank у лютому 2020 року ТДАТУ посів 25 позицію серед 170 державних університетів України. Серед аграрних ЗВО – друга позиція після НУБІП.

У 2020 році UniRank започаткував пілотний рейтинг університетських бібліотек, до якого увійшла і наукова бібліотека ТДАТУ.

Довідка:UniRank – провідна міжнародна довідково-пошукова система вищої освіти, в якій представлені огляди і рейтинги понад 13 600 офіційно визнаних університетів і коледжів у 200 країнах. Університети ранжуються по показникам глобального рейтингу університетів за IREG обсерваторії по академічному ранжируванню.

Ольга Білоцька,
відділ інформації та аналітики ЦІТІС