Національну ідентичність кожного народу визначають за різними показниками: історія, мова, побут, архітектура тощо. Не меншої цікавості заслуговує і мистецтво оточувати себе красою. А ще краще – носити цю незбагненну красу просто на власному тілі.

До міжнародного жіночого дня наукова бібліотека підготувала виставку-інсталяцію «Велич жіночої краси у мистецтві та літературі».

На виставці представлені твори художньої літератури, героїні яких відтворені колекційними моделями порцелянових ляльок ручної роботи від видавництва De Agostini, які подарувала бібліотеці проректор з наукової роботи нашого університету Оксана Єременко.

На виставці експоновані книги Оскара Уайльда «Ідеальний чоловік», Шарлоти Бронте «Джейн Ейр», Оноре де Бальзака «Кузина Бетта», Девіда Лоуренса «Коханець леді Чаттерлей», Вільяма Теккерея «Ярмарок суєти» та інших. А також колекція ляльок у традиційному національному вбранні різних народів, які створені в найдрібніших деталях за ескізами фахівців по народному костюму.

В народному костюмі втілилася історична доля народу, його культура і традиції. Національний одяг зберігає в собі особливості різних епох, тому він є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей кожного народу. В одязі втілюється потяг людини до прекрасного, її погляди та смаки. Недаремно кажуть, що костюм – це частка народної душі…

Напередодні жіночого свята наукова бібліотека бажає прекрасній половині людства нести в світ любов, красу і гармонію. Нехай в душі панує вічна весна, а на обличчі сяє сонячна усмішка і зігріває всіх ніжними променями. Посміхайтеся і розквітайте цієї весни! Зі святом 8 Березня!

Ольга Цикало,
бібліотекар художнього абонементу