СтусНароде мій, до тебе я ще верну,

Як в смерті обернуся до життя.

10 вересня, вшановуючи пам’ять видатної особистості, геніального поета та справжнього героя Василя Стуса, викладачі кафедри суспільно-гуманітарних наук Максимець Оксана Миколаївна та Михайлов Володимир Вікторович разом зі студентами нашого університету переглянули художній фільм «Заборонений». Це історія життя і боротьби Василя Стуса. Це історія про людину, яку в такі непрості часи не зрадила своїх переконань, протестувала своєю творчістю проти панівної задушливої атмосфери, боролася за національну свободу та людську гідність. “То був чоловік, який говорив і писав за будь-яких обставин ясно, як перед Богом, і платив за це   життям “, – згадував про нього дисидент Євген Сверстюк.

Фільм зумів зачепити та викликати різноманітні емоції у нашої молоді:

«Цей фільм не залишить байдужим нікого. Він наштовхує мене на думки про важливість таких понять як національна свідомість, безцінність людського життя, вірність своїм судженням…» (Кириленко Анастасія, студентка 11  групи ЕК).

«Ця кінострічка залишила свій слід у моєму світогляді. Незламність духу Василя Стуса пронизує весь фільм. Життя Василя Стуса – це приклад справжнього патріотизму та національної гідності…» (Горлова Катерина, студентка 11 групи ГЗ).

Це історія про Україну та українців, про наше минуле і те, яке має бути сьогодення. Адже, той, хто не знає свого минулого, немає майбутнього. Тому маємо усвідомити і зрозуміти, як створювалась наша державність, які цінності маємо сповідувати сьогодні і на яких ідеалах має зростати наша молодь.

І, якщо в таких складних умовах,  в найнесприятливішому середовищі такі постаті як Василь Стус виборювали незалежність нашої країни, намагалися відроджувати національну свідомість, боролися за збереження української мови та культури, то і ми сьогодні з вами не маємо права впадати в якусь безнадію, а пам’ятати, що ми є українці і маємо зробити все для того, щоб мати потужну, незалежну та квітучу країну.

За матеріалами: кафедра суспільногуманітарних наук