23 жовтня для Мелітополя особлива дата. 77 років тому наше Медове місто було звільнено від фашистів. Сьогодні на площі Слави у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбувся мітинг пам’яті загиблих під час визволення Мелітополя. Свої корективи вніс карантин, тому масштабного заходу не було. Тим не менш, в Університеті вшанували Героїв.

Перший проректор Олександр Скляр від імені ректора Володимира Кюрчева привітав всіх зі святом.

– Лінія Вотан мала протяжність понад 150 км, від Василівки до узбережжя Азовського моря. Це була дуже укріплена лінія, адже Мелітополь був форпостом, відкривав дорогу до Криму. В Берліні вже була підготовлена медаль «За оборону Мелітопольських позицій». Німці готувались до серйозних дій. Ціною неймовірних зусиль наші війська відбилися від окупантів, – звернувся до присутніх Олександр Скляр.

У наших серцях завжди зберігається пам’ять про подвиг викладачів і студентів, які поклали своє життя, захищаючи Батьківщину. Близько 550 викладачів та студентів у перші роки війни пішли на фронт. Серед студентів перших воєнних випусків інституту був і Микола Малюга. Його ім’ям названа одна з вулиць міста у районі Юрівка. Перед головним корпусом ТДАТУ в 1967 році Миколі Малюзі було встановлено пам’ятник, а в 1973 – стела на честь викладачів, студентів та співробітників Університету, загиблих під час війни. До підніжжя цих пам’ятників керівництво Університету та представники студ активу сьогодні поклали живі квіти.

Керівництво ТДАТУ також долучилося і до загальноміських заходів. На меморіальному комплексі «Братське кладовище» вшанували пам’ять воїнів-визволителів.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»