На підтвердження того, що карантин – це не привід для завмирання наукового життя у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, 23 квітня 2021 року, у спеціалізованій вченій раді Д 18.819.01 відбувся прилюдний захист дисертаційної роботи завідувача кафедри «Машиновикористання у землеробстві» Володимира Кувачова.

Дисертація виконана на актуальну тему «Механіко-технологічні основи функціонування ширококолійних засобів механізації сільськогосподарського виробництва» і подана автором на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук зі спеціальності 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва.

Захист проходив у змішаному форматі: члени спецради, які є співробітниками ТДАТУ, знаходились разом зі здобувачем та іншими присутніми у залі нарад університету, а члени спецради з інших міст та опоненти перебували онлайн. Захист відбувався на платформі Zoom, яка дозволяє здійснювати таємне голосування, що є обов’язковим при проведенні цієї процедури. Під час захисту виникали жваві дискусії, які були спрямовані на доскональне з’ясування деяких ключових питань дисертаційної роботи. Гострі запитання надходили від членів спецради, на які здобувач надавав ґрунтовні відповіді.

Науковий консультант роботи, член-кореспондент НААН України, доктор технічних наук, професор, Володимир Надикто, позитивно охарактеризував Володимира Кувачова і як науковця, і як керівника, і як людину.

Опонентами по роботі виступили провідні вчені: Сергій Погорілий, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу багатофункціональних тягово-транспортних засобів Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства»; Микола Артьомов, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри оптимізації технологічних систем імені Т.П. Євсюкова Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка та Віктор Шейченко, доктор технічних наук, професор, професор кафедри технологій та засобів механізації аграрного виробництва Полтавського державного аграрного університету. Усі вони позитивно оцінили роботу та надали схвальну оцінку отриманим результатам.

Наприкінці засідання відбулось таємне голосування, за результатом якого спеціалізована вчена рада Д 18.819.01 абсолютною більшістю голосів висказалась «За» присудження Володимиру Кувачову наукового ступеня доктора технічних наук зі спеціальності 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. Попереду здобувача та його роботу чекає розгляд у Міністерстві освіти і науки України. Бажаємо Володимиру Кувачову впевнено пройти і цю процедуру.

Проведення даного заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого ТДАТУ в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Університету та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Олександр Вовк,
секретар спецради Д 18.819.01,