Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – у цьому році став офіційним представником аграрних ЗВО півдня України, де реалізовується новітня магістерська програма «Агрокебети».

Агрокебети – це удосконалена магістерська програма, створена у співпраці бізнесу та закладів вищої освіти, а також забезпеченні ТОП-ових українських аграрних компаній висококваліфікованими працівниками, а випускників – високооплачуваним робочим місцем одразу після отримання диплому.

Нагадаємо, ініціатором цієї програми виступив провідний спеціаліст аграрного і харчового секторів економіки, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса. Він відзначив, що нажаль, реалії агроосвіти в Україні такі, що більшість студентів навіть не збираються в майбутньому працювати у сільському господарстві. Не готові студенти і працювати на селі. А викладачі аграрних вузів дають інформацію в академічному вигляді, що не дуже цікаво молоді. Саме тому і виникла ідея створення кардинально нового підходу до підготовки молодих аграріїв.

Новизна проєкту — процес навчання, який полягає у тому, що кожен учасник програми супроводжується Ментором — ТОП-менеджером успішної агрокомпанії. У програмі – достатній рівень теоретичної бази для набуття практичних навичок під час виробничого стажування під супроводом Ментора та практиків агробізнесу.

На кафедрі машиновикористання в землеробстві відбувся захист індивідуальних завдань здобувачів ступеня вищої освіти спеціальності «Агрономія», які проходять навчання за програмою «Агрокебети». Захист приймали доценти кафедри Василь Мітков та Володимир Кувачов. Також на захист була запрошена Гарант ОПП Агрономія (Агрокебети) д.с.-г. наук, професор кафедри рослинництва ім. професора В.В. Калитки Оксана Єременко. Здобувачі ступеня вищої освіти представили неординарний підхід до вирішення сучасних проблем аграрного бізнесу України у вигляді мультимедійний презентацій.

Редакційно-видавничий відділ,
за матеріалами кафедри машиновикористання в землеробстві