06.03.2018 р. на кафедрі обліку і оподаткування відбувся захист звітів з навчальної практики «Організація обліку та облік і звітність в оподаткуванні» магістрами першого року навчання ННІ ЗУП зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Згідно нових навчальних планів ці студенти були першими ластівками при виконанні цієї практики, а також примітним є те, що це були магістри заочної форми навчання з яких більшість є практикуючими бухгалтерами, які розповідали про своє підприємство де вони працюють. На захист звітів були запрошені їх колеги – магістри денної форми навчання, яких очікує така практика в кінці червня і для них вона буде виробничою і більш тривалою. Захист відбувався в дуже цікавому форматі, об’єктами дослідження були різні підприємства як за формами господарювання так і за своєю діяльністю: Відділ освіти Якимівської селищної ради, Мелітопольський підрозділ Придніпровської залізниці, сільськогосподарські підприємства м. Оріхів, м. Веселе, сільськогосподарське підприємство при виправній колонії м. Веселе, комерційне підприємство, яке надає послуги із здачі в оренду нерухоме майно. Задача кожного студента була охарактеризувати організацію бухгалтерського обліку на підприємстві, якими формами обліку вони користуються, чи є посадові інструкції і наказ про облікову політику, а також більш детально зупинитись на якій системі оподаткуванні знаходиться підприємство, які воно сплачує податки, за допомогою яких автоматизованих програм вони звітуються в податкові органи і чи були на їх підприємствах податкові перевірки. Студентам денної форми навчання корисно було послухати такі доклади, так як з ними ділились інформацією «виробничники» , наприклад, Мелітопольський підрозділ Придніпровської залізниці, використовує тільки для них спеціальну автоматизовану програму «Фобос», відділ освіти – «Парус». Бухгалтери наголошують на те, що дуже часто змінюється нормативна база щодо ведення бухгалтерського обліку і оподаткування, вони постійно повинні бути в курсі всіх подій і змін, для цього виписують періодичну літературу і переглядають всі ці зміни на бухгалтерських порталах.

Дякуємо магістрам заочної форми навчання за дуже цікавий формат проведення захисту звітів і корисну інформацію!

Інформаційний супровід: к.е.н., доценти Кучеркова С.О. і Левченко О.П.