11 травня 2017 року на кафедрі іноземних мов відбулося останнє в весняному семестрі засідання студентського англомовного дискусійного клубу. Засідання, присвячене візуалізації публічної промови, стало логічним завершенням циклу дискусій «Засади публічної промови», які проводилися впродовж семестру.

Усвідомлена на попередніх сесіях необхідність супроводу публічної промови невербальними засобами, насамперед візуалізацією образу мультимедійними засобами та мовою тіла, стала темою для обговорення на засіданні. У першому наближенні до проблеми члени клубу одностайно погодилися, що візуальний супровід публічної промови може сприяти вирішенню проблеми якнайповнішого розуміння інформації аудиторією шляхом наочності та акцентуації на складних концепціях.

Важливим моментом обговорення стала проблема когерентності промови та її візуального супроводу. Члени клубу розглянули принципи створення наочності та підготовки слайд-шоу із акцентом на правилах дизайну слайдів, зокрема, використання кольорів, шрифтів, зображень, відео та аудіо, для презентації в Microsoft PowerPoint. Особливості створення академічних презентацій були обговорені окремо. У межах наступного засідання члени клубу виявили бажання провести міні-конкурс слайд-шоу, створених із дотриманням основних правил.

Мова тіла в контексті публічної промови отримала жваве обговорення із елементами дебатів. Членам клубу було цікаво подивитися на себе й інших у ракурсі невербальних засобів спілкування. Студенти погодилися, що краще розуміння й використання засобів невербальної комунікації під час презентації промови сприятиме більш впевненому й успішному публічному виступу.

Підсумовуючи результати засідань дискусійного клубу впродовж весняного семестру, студенти висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю із кафедрою іноземних мов та вдячність за створену можливість отримувати такий досвід спілкування. Кафедра іноземних мов та координатор клубу висловлюють подяку всім студентам, які брали участь в засіданнях дискусійного клубу, та запрошують всіх студентів, хто бажає розвинути навички обговорення й дискусії та підвищити рівень англійської мови, стати новими членами клубу.

Координатор клубу Шугурова Т.Л.