30.08.2024 р. відбулося установче засідання Науково-методичної ради, на якому обговорювались основні аспекти організації освітнього процесу в ТДАТУ на 2024-2025 н.р.
На порядку денному були такі питання:
- Про затвердження складу Науково-методичної ради університету на 2024-2025 н.р.
- Про затвердження плану роботи Науково-методичної ради університету на Ісеместр 2024-2025 н.р.
- Про затвердження плану роботи Навчально-наукового центру на 2024-2025н.р.
- Про затвердження плану роботи відділу моніторингу якості освітньої діяльності ТДАТУ на 2024-2025 н.р.
- Про затвердження плану роботи Вищої школи педагогічної майстерності на І семестр 2024-2025 н.р.
- Про організацію роботи на Освітньому порталі університету у 2024-2025 н.р.
- Різне.
З першого питання виступив перший проректор Олександр Ломейко, який повідомив, що у 2024-2025 н.р. кількість членів Науково-методичної ради збільшилась: за посадами до складу введені проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Дар’я Легеза та директор Інституту підвищення кваліфікації ТДАТУ Анастасія Коноваленко.
Перший проректор Олександр Домейко також ознайомив із планом роботи Науково-методичної ради на 2024-2025 н.р., який відображає основні напрямки діяльності усіх підрозділів університету, що забезпечують якість освітньо-наукового процесу.
План роботи Навчально-наукового центру на 2024-2025 н.р. презентувала начальник ННЦ Тетяна Шарова, яка наголосила на традиційних формах роботи із науково-методичного забезпечення роботи Освітнього порталу, контролю та коригування освітньої діяльності науково-педагогічних працівників тощо та інноваціях: імплементації елементів неформальної освіти, запровадження творчих і професійних конкурсів здобувачів освіти та ін.
Із планом роботи відділу моніторингу якості освітньої діяльності членів НМР ознайомила завідувач відділу Радміла Скляр Вона наголосила на основних складниках системи забезпечення і контролю якості освіти в університеті, перевірці наукових праць здобувачів освіти на плагіат, дотриманні та поширенні принципів академічної доброчесності тощо.
У межах Вищої школи педагогічної майстерності було розглянуто й затверджено план роботи академічного руху «Гостьовий професор» на І семестр 2024-2025 н.р. Начальник ННЦ Тетяна Шарова відзначила, що поділитись науковими здобутками і практичним досвідом із науково-педагогічними працівниками ТДАТУ та його структурних підрозділів, а також здобувачами освіти, готові як українські фахівці, так і міжнародні експерти в різних галузях.
Про організацію роботи на Освітньому порталі університету у 2024-2025 н.р. доповіла начальник ННЦ Тетяна Шарова, відзначивши ті зміни, які відбулись в оформленні електронних навчальних курсів у зв’язку з імплементацією елементів неформальної освіти в освітні компоненти. Було наголошено, що в умовах гібридного навчання Освітній портал є важливим складником освітнього процесу релокованого університету.
У різному було розглянуто й затверджено освітні програми підвищення кваліфікації «Міжкультурний діалог як основа соціальної стабільності та сталого розвитку» та «Професійна комунікація державного службовця: підготовка до іспиту на володіння українською мовою».
З усіх питань голосували одноголосно.