Першого березня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, під керівництвом ректора Володимира Кюрчева, відбулось розширене засідання ректорату. Воно проходило з дотриманням усіх карантинних умов.

Порядок денний складався з наступних питань:

1.Про створення груп забезпечення спеціальностей.
2.Про результати І туру Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для абітурієнтів у 2020-2021 н.р.
3. Про механізм реалізації вибіркової складової в освітньому процесі університету.
4. Різне.

Перед початком засідання ректор Володимир Кюрчев привітав з Днем народження проректора з наукової роботи Оксану Єременко.

На розширеному засіданні ректорату університету розглядалося питання щодо формування груп забезпечення спеціальностей у відповідності до вимог Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

Перший проректор університету Олександр Скляр розкрив основні засади формування складу груп забезпечення спеціальностей, наголосив на основних функціях, які покладаються на групи забезпечення та визначив основні вимоги до особового складу груп.

У відповідності до зазначених вимог присутнім на засіданні ректорату був представлений сформований склад груп забезпечення спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти в університеті.

Начальник відділу профорієнтації довузівської підготовки Тетяна Циновська доповіла про результати І туру Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для абітурієнтів у 2020-2021 н.р.

Одним із вагомих профорієнтаційних заходів – є проведення Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Четвертий рік поспіль наш університет проводить олімпіаду. І це дає свій позитивний результат. Випускники мають змогу отримати додаткові бали до дисципліни сертифікату при вступі на відповідну спеціальність.

5 березня завершиться І-й тур предметних олімпіад ТДАТУ, який тривав з 1 грудня 2020 року. Впродовж цього періоду кафедрами охоплені всі закріплені заклади загальної середньої освіти, й в кожному закладі проведеній І-й тур. В основному випускники виявили бажання перевірити себе з української мови та літератури, але деякі учні взяли участь в олімпіаді і з інших предметів.

До участі у другому турі допускаються учасники, які набрали не менше 76 балів у першому турі. Терміни проведення ІІ-го туру – з 15 березня по 31 травня 2021 року. Кожному переможцю ІІ туру Всеукраїнських олімпіад ТДАТУ буде вручений сертифікат про нарахування додаткових балів до одного з предметів сертифікату ЗНО на відповідні спеціальності нашого університету у 2021 році.

Проректор з НПР Олександр Ломейко доповів про механізм реалізації вибіркової складової в освітньому процесі університету.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та «Положення про організацію освітнього процесу в ТДАТУ» перелік навчальних дисциплін, практик і інших складових освітнього процесу відображається у навчальному плані та складається з:

– обов’язкових освітніх компонентів (не більше 75% загального обсягу навчального навантаження здобувача), які визначаються у відповідності до компетентностей та програмних результатів навчання передбачених відповідним стандартом вищої освіти;
– цикл дисциплін за вибором здобувача (не менше 25 % загального обсягу навчального навантаження), повинен включати виключно вибіркові дисципліни або майнори, які обираються у відповідності до вимог «Положення про порядок та умови обрання навчальних дисциплін за вибором здобувачів вищої освіти в ТДАТУ» (2019р.).

З усіх питань, що розглядалися на засіданні ректорату, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів