7 червня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, під керівництвом ректора Володимира Кюрчева, відбулось розширене засідання ректорату. Воно проходило з дотриманням усіх карантинних умов.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про відповідність освітньої діяльності в університеті Ліцензійним умовам надання освітніх послуг у сфері вищої освіти.
2. Про підготовку науково-педагогічних кадрів в аспірантурі та докторантурі університету.
3. Про результати роботи Центру культури і дозвілля університету у 2020-2021 н.р.
4. Різне.

Перший проректор Олександр Скляр доповів про відповідність освітньої діяльності в університеті Ліцензійним умовам надання освітніх послуг у сфері вищої освіти. Олександр Григорович зробив детальний аналіз по кожній кафедрі Університету.

Завідувач відділу аспірантури Анастасія Якунічева доповіла про підготовку науково-педагогічних кадрів в аспірантурі та докторантурі університету. Станом на 7 червня 2021 року, в аспірантурі університету навчається 30 здобувачів та 1 докторант.

Підготовка в аспірантурі здійснюється за 8 освітньо-науковими програмами: агрономія, професійна освіта, економіка, маркетинг, галузеве машинобудування, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка харчові технології, підприємництво, торгівля та біржова діяльність. За останньою спеціальністю навчається за державним замовленням докторант.

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України “Про ліцензування освітньої діяльності” від 29.01.2021 № 11-л (Додаток 11.36) в аспірантурі відкрито 9 спеціальностей, з загальним ліцензійним обсягом 100 осіб. Гарантами на третьому освітньо-науковому рівні доктора філософії в університеті є: д.с-г.н., проф. Оксана Єременко , д.т.н., проф. Дмитро Мілько, д.т.н., проф. Олеся Прісс , д.п.н., проф. Наталя Сосницька, д.т.н., проф. Ігор Назаренко, д.е.н., проф. Сергій Кальченко, д.е.н., проф. Тетяна Яворська, д.е.н., доц. Анастасія Коноваленко (Наказ 88-ОД, від 17.05.2021 р.)

Особливу увагу у 2020-21 навчальному році було приділено розробці нових освітніх програм за всіма 9 спеціальностями відповідно до сучасних вимог Національного агентства з якості освіти та Відділу моніторингу якості університету. У відповідності до внутрішніх вимог університету було скорочено тривалість освітнього компоненту з 3 семестрів (1,5 роки), як це було з 2016 року до 2 семестрів, обсягом 60 кредитів ECTS.

Було введено на другому курсі асистентську практику у обсязі 5 кредитів, що не проводилась раніше.
Слід відмітити впровадження процедури видачі академічних довідок аспірантам, що пройшли освітню програму та подають документи до захисту дисертаційної роботи. Запроваджено обов’язкову перевірку наукових досліджень на плагіат в системі Unichek, що також здійснюється на базі відділу аспірантури і докторантури.

Під час перегляду та аналізу минулих та поточних документів, що супроводжують процес підготовки здобувачів освіти на третьому освітньо-науковому рівні було докорінно переглянуто та узгоджено процес та форми документів, що знайшли своє відображення у розробці Положення про порядок підготовки здобувачів вищої освіти наукових ступенів доктора філософії та доктора наук.

Проведено реформування веб-сторінки Аспірантура і докторантура, що наразі детально відображає освітню складову та надає широкий перелік документів та шаблонів для заповнення.

У 2019-21 роках проходив експеримент по впровадженню разових спеціалізованих рад з присудження наукового ступеня доктора філософії, до якого долучився наш ЗВО. Диплом доктора філософії державного зразка видається закладом вищої освіти після затвердження атестаційною колегією МОН рішення ради, в нашому університеті було розроблено відповідне Положення про порядок замовлення, видачі та обліку диплома доктора філософії і додатку до нього, де детально розкрито процедуру видачі, наведені зразки до заповнення та було видано вже 2 диплома доктора філософії іменем нашого університету. Це новітній процес, який віддає на розсуд установи таку важливу місію та відповідальність.

Вже ведеться підготовка до акредитації перших двох спеціальностей:

051 – Економіка та 133 – Галузеве машинобудування.

Серед перспективних планів роботи відділу аспірантури і докторантури можна назвати:

1.Підготовку до акредитації інших спеціальностей.
2.Підготовку до акредитації спеціалізованих вчених рад.
3.Подальшу модернізацію ОНП, оновлення робочих програм, навчально-методичних праць, освітнього порталу університету.
4.Впровадження у структурні підрозділи університету перспективного плану підготовки докторів наук та докторів філософії (кандидатів наук).
5.Цифровізацію процесу підготовки не лише через те, що на сайті висвітлено інформацію про аспірантів, наявні результати їх діяльності, а й через створення портфоліо-звіту з проведеної багатогранної підготовки, що включатиме: навчання, вибір варіативної частини, асистентську практику, стажування, та підвищення кваліфікації, академічну мобільність, додаткову освіту та звичайно наукову складову.
6.Запровадити заходи, спрямовані на підвищення мотивації молодих науковців щодо підготовки та своєчасного захисту дисертаційних робіт.
7.Активізувати пошук ресурсів та співпрацю з виробничими структурами для актуалізації та впровадження результатів дисертаційних досліджень.
8.Розробити концептуальні підходи, щодо удосконалення процесу набору вступників у аспірантуру і докторантуру на контрактній основі.
9.Проведення круглих столів, семінарів присвячених проблемі популяризації наукової діяльності серед молоді.

Директор Центру культури і дозвілля Світлана Цвігун доповіла про результати роботи Центру культури і дозвілля університету у 2020-2021 н.р. Вона наголосила, що на сьогоднішній день на постійній основі діють такі колективи.

• Ансамбль народного та сучасного танцю «Юність»
• Вокальний колектив «Голден Войс»
• Театральна студія «Мост»

Робота закладу ведеться згідно річного плану, який розробляється наприкінці поточного року на наступний та затверджується ректором університету. Нажаль 2020-2021 навчальний рік виявився роком виклику для всіх галузей і культура та мистецтво не є виключенням. Внаслідок світової пандемії та введення заборони на проведення масових заходів та зібрань до плану ЦКІД були внесені часткові зміни, такі як проведення деяких заходів дистанційно або на свіжому повітрі з дотриманням соціальної дистанції.

Репетиції колективів художньої самодіяльності проводилися у змішаному режимі. Подекуди вони мали рекомендаційний характер щодо самопідготовки, а також тренінги та онлайн-квести серед учасників колективів. В основному перевагу надавали репетиціям за індивідуальним графіком або невеликими групами з дотриманням усіх санітарних норм. Саме завдяки такому підходу керівників творчих колективів виявилося можливим збереження основного складу учасників колективів і навіть залучити талановите поповнення за рахунок першокурсників.

Заходи які були проведені у 2020-2021 навчальному році:

– Концерт – вручення дипломів випускникам університету.
– Літературно-музичний проєкт до Дня пам’яті та примирення «Пам’ятаємо. Перемагаємо» (дистанційно)
– Музичне вітання до Дня Святого Миколая (дистанційно)
– Привітання з Новим 2021 роком (дистанційно)
– Привітання з Різдвом Христовим (дистанційно)
– Концерт до дня 8 березня (дистанційно)
– Поетичний марафон до ювілею української поетеси Лесі Українки (разом з науковою бібліотекою)
– Музичне вітання до Дня закоханих (дистанційно)
– Літературно-музичний проєкт до роковин від дня трагедії на Чорнобильській АС (дистанційно).
– Концерт до Дня працівника с/г та Дня студента (дистанційно)
– Концерт до Дня працівника освіти.
– Театральна постановка «Дивна місіс Севідж»» (дистанційно)
– До Дня захисника України (дистанційно)
– Музично-розважальний проєт «Масниця 2021» (дистанційно).
– Свято Вишиванки (дистанційно)
– Літературна композиція до пам’яті жертв голодоморів та
політичних репресій
– Участь у святкових заходах до дня міста та інші.

Керівники творчих колективів ЦКіД цього навчального року спрямували свої зусилля на формування компетентної, та конкурентно-спроможної творчої особистості, носія національних цінностей задля досягнення успіху та високих результатів власної діяльності шляхом залучення до участі у конкурсах різного рівня. Цього року із-за поширення країною коронавірусної інфекції було прийняте рішення не наражати вихованців колективів на небезпеку і приймати участь у конкурсах виключно дистанційно.

Є у творчих колективів ЦКІД перемоги та здобутки:

1. Міжнародний фестиваль-конкурс «Tamila’s fest» місто Дніпро
– Номінація вокал: дует Беззубенко Христина та Мамутова Усніє Лауреати І- Премії

2. V Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Best Voice» м. Мелітополь
– Номінація естрадний вокал: лауреати І ступеня – Усніє Мамутова, Христина Беззубенко, Софія Попович.
– Номінація розмовний жанр : лауреат І ступеня – Ірина Слободнюк, лауреат ІІ ступеня – Алія Айбєтова.

3. ІІ Всеукраїнський фестиваль комедії та естрадного гумору «Штрикало»
– Номінація малі театральні форми: Диплом ІІІ- ступеню театральна студія «Мост» Дяткова Єлизавета

4. Інтернаціональний музичний фестиваль талантів «Водограй».
– Номінація народна хореографія: Диплом І ступеню ансамбль народного та сучасного танцю «Юність».
– Номінація вокал: Попович Софія – Лауреат ІІ- ступеню, Беззубенко Христина – Лауреат ІІ- ступеню, Мамутова Усніє – Лауреат ІІІ- ступеню.
– Номінація театральне мистецтво: Слободнюк Ірина та Айбєтова Алія – Лауреат І ступеню.

5. ХІV Міжнародний конкурс « Танцеманія»-2020 Москва –Париж за підтримки міжнародної ради з танцю ЮНЕСКО
– Номінація народна хореографія: Диплом І ступеня ансамбль народного та сучасного танцю «Юність».

6. Міжнародний конкурс «Таланти 21століття» Варна, Болгарія
– Номінація народна хореографія: Лауреат І ступеню ансамбль народного та сучасного танцю «Юність»
– Номінація вокал: дует «Best Vois» Лауреати ІІ- ступеню
– Номінація художнє читання: театральна студія «Мост» Лауреат ІІ- ступеню

Слід відзначити, що не зважаючи на виклики сьогодення, колективу ЦКІД в цілому вдалося переформатуватися і організувати дистанційну роботу з метою: збереження, відродження і розвитку національної культури, сприянню самодіяльної народної творчості серед студентів, профорієнтаційної роботи. Скореаговано репертуарну політику творчих колективів у напрямку популяризації українського мистецтва та національно-патріотичного виховання.

З усіх питань, що розглядалися на засіданні ректорату, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів