11 жовтня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось розширене засідання ректорату. У відсутності ректора Володимира Кюрчева, засідання проводив проректор з НПР Олександр Ломейко. Засідання ректорату проходило з дотриманням усіх карантинних умов.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про стан навчально-методичного забезпечення дисциплін на Освітньому порталі університету.
2. Про результати вступної кампанії в університеті у 2021 році на третій (освітньо-науковий рівень) (доктор філософії).
3. Різне.

Проректор з НПР Олександр Ломейко доповів про стан навчально-методичного забезпечення дисциплін на Освітньому порталі університету. Одним з головних завдань у освітній діяльності є наявність навчально-методичного забезпечення з навчальних дисциплін. З метою інформаційного та методичного забезпечення студентів створено та впроваджено у 2020 році новий Освітній портал ТДАТУ, на якому розміщенено електронні навчальні курси з усіх навчальних дисциплін для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання. Згідно з Положенням про електронний навчальний курс у ТДАТУ визначено структуру курсу.

Олександр Ломейко зробив детальний аналіз наповнення електронних навчальних курсів по кожному факультету та надав інформацію щодо роботи студентів дуальної форми на освітньому порталі.

Завідувачка відділу аспірантури та докторантури Анастасія Якунічева доповіла про результати вступної кампанії в університеті у 2021 році на третій (освітньо-науковий рівень) (доктор філософії). Станом на 11 жовтня 2021 року, за результатами атестації на засіданнях кафедр, вчених радах факультетів та вступної кампанії 2021 в аспірантурі університету навчається 29 аспірантів та 1 докторант. 3 особи знаходяться в академічній відпустці.

Вступна кампанія до аспірантури проходила з 10 серпня по 21 вересня. Було допущено до складання вступних випробувань 10 осіб для навчання за 5 освітньо-науковими програмами: агрономія, професійна освіта, економіка, галузеве машинобудування, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

За результатами вступної кампаній було зараховано 8 аспірантів. 4 аспіранта зараховано за державним замовленням за спеціальностями: професійна освіта, галузеве машинобудування, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та 4 аспіранта будуть навчатись на контрактній формі навчання, за спеціальностями: агрономія, економіка, галузеве машинобудування.

Особливу увагу у 2020-21 навчальному році було приділено розробці нових освітніх програм за всіма 9 спеціальностями відповідно до сучасних вимог Національного агентства з якості освіти та Відділу моніторингу якості університету. Використання системи «Освіта» та освітнього порталу університету аспірантами у поточному навчальному році покращить процес підготовки та процедуру контролю знань аспірантів. У 2021-22 навчальному році всі дисципліни для аспірантів повинні бути заповнені відповідними навчально- методичними комплексами на освітньому порталі університету.

Було розроблено та розповсюджено серед аспірантів спеціальний Довідник, що покроково забезпечує обізнаність у етапах та складових підготовки на ІІІ (освітньо-науковому) рівні вищої освіти, надає інструкції, щодо користування засобами освіти та полегшує орієнтацію на сайті університету.

Необхідно підвищити цифровізацію процесу підготовки не лише через те, що на сайті висвітлено інформацію про аспірантів, наявні результати їх діяльності, а й через створення портфоліо-звіту з проведеної багатогранної підготовки, що включатиме: навчання, вибір варіативної частини, асистентську практику, стажування, підвищення кваліфікації, академічну мобільність, додаткову освіту та звичайно наукову складову.

Актуальним завданням є впровадження заходів з забезпечення академічної мобільності аспірантів у 2021-2022 навчальному році та активне залучення аспірантів, наукових керівників, стейкхолдерів до соціологічних досліджень, проведення опитування учасників освітнього процесу в ТДАТУ відповідно до чинних вимог.

Необхідно запровадити заходи, спрямовані на популяризацію наукової діяльності серед молоді та підвищення мотивації молодих науковців щодо підготовки та своєчасного захисту дисертаційних робіт, – на 4 році підготовки, як було зазначено раніше.

Для всіх аспірантів є обов’язковою підтримка зі сторони виробничників. Важливо активізувати пошук ресурсів та співпрацю з виробничими структурами для актуалізації та впровадження результатів дисертаційних досліджень.

З усіх питань, розглянутих на засіданні ректорату, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів