24 травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом ректора Володимира Кюрчева відбулось засідання вченої ради. Воно проходило з дотриманням усіх карантинних вимог.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Розгляд атестаційних справ:
– кандидата технічних наук Михайла Зорі щодо присвоєння вченого звання доцента кафедри цивільної безпеки;
– кандидата технічних наук Олександра Колодія щодо присвоєння вченого звання доцента кафедри технології конструкційних матеріалів.
2. Про роботу наукової бібліотеки щодо забезпечення освітнього процесу в університеті.
3. Про організацію роботи органів студентського самоврядування в університеті.
4. Про результати проведення Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для абітурієнтів у 2020-2021 н.р.
5. Про результати освітньої та наукової діяльності факультету енергетики і комп’ютерних технологій, шляхи її удосконалення.
6. Про участь лабораторій та НДІ університету в науковій діяльності навчально-наукового центру ТДАТУ.
7. Розгляд та затвердження Стратегії інтернаціоналізації Таврійського державного агротехнологічного університету на 2021-2025 роки.
8. Різне.

Розпочалось засідання вченої ради з приємної місії. Ректор Університету Володимир Кюрчев привітав Олександра Гребінчака, обраного директором ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ». Також ректор вручив дипломи доктора наук доценту кафедри іноземних мов Олені Тітовій та доценту кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Ірині Колокольчиковій. Старший викладач кафедри технічної механіки та комп’ютерного проектування ім. В.М. Найдиша Юлія Холодняк отримала атестат доцента, а доцент кафедри обліку та оподаткування Дар’я Трачова – атестат професора.

В ході засідання відбулось таємне голосування щодо присвоєння вченого звання доцента старшому викладачу кафедри цивільної безпеки Михайлу Зорі та старшому викладачу кафедри ТКМ Олександру Колодію. За результатами голосування ці рішення були прийняті.

Директор наукової бібліотеки Ольга Білоцька доповіла про роботу наукової бібліотеки щодо забезпечення освітнього процесу в університеті. У 2020- 2021 році пріоритетними напрямами роботи бібліотеки в умовах пандемії були: надання віддаленого доступу до електронних ресурсів бібліотеки з метою інформаційного забезпечення навчального процесу і наукової діяльності Університету в умовах карантину; розвиток сервісів дистанційного обслуговування; поповнення фондів документами та створення електронних ресурсів власної генерації; соціокультурна діяльність у т.ч. в умовах дистанційного навчання.

Сьогодні наукова бібліотека – сучасний інформаційно комунікаційний центр, яка має комфортний сучасний фізичний простір бібліотеки в координації з розвитком навчальних, дослідницьких та культурних потреб Університету. Перспективи розвитку НБ викладені у «Стратегії розвитку наукової бібліотеки ТДАТУ на 2021 – 2025 p pоки », яка прийнята на початку 2021 року.

Голова студентської ради ТДАТУ Микита Семенов доповів про організацію роботи органів студентського самоврядування в університеті. Він наголосив, що у лютому цього року було обрано новий склад студ. ради університету та студ. рад факультетів. Пройшовши через процедуру виборів, на першому засіданні, були обрані голови студентських рад, їх заступники та голови секторів, відповідно до структури студентських рад. Структура студентської ради університету – аналогічна факультетській і включає 9 напрямків діяльності:

• Навчальний сектор.
• Науковий сектор.
• Організаційний сектор.
• Профорієнтаційний сектор.
• Культурно-масовий сектор.
• Спортивно-масовий сектор.
• Соціальний сектор.
• Інформаційний сектор та студентський Web-центр.

Голова студради зробив аналіз роботи кожного сектора за три місяці. Не дивлячись за такий невеличкий термін часу, студентські активісти вже встигли зробити чимало: проведення анонімного опитування для студентів, щодо організації освітнього процесу, відновлення проведення інтелектуальних заходів, таких як «Що? Де? Коли?», «Тест першокурсників», «Казино ерудитів», «Битва розумів», ведеться робота щодо проведення наукових заходів в університеті та участі в них студентства тощо.

Начальник відділу профорієнтації та довузівської підготовки Тетяна Циновська доповіла про результати проведення Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для абітурієнтів у 2020-2021 н.р. З початку кожного навчального року розпочинається підготовка університету до вступної кампанії, й тому набір абітурієнтів – головне завдання нашого ЗВО.

Одним із вагомих профорієнтаційних заходів – є проведення Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Участь в олімпіаді дає унікальну можливість збільшити значення свого конкурсного бала, шляхом додавання до одного з конкурсних предметів у сертифікаті ЗНО від 12 до 20 додаткових балів при вступі до ТДАТУ на такі спеціальності:

101 Екологія
131 Прикладна механіка
133 Галузеве машинобудування
141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
181 Харчові технології
193 Геодезія та землеустрій
201 Агрономія
203 Садівництво та виноградарство
208 Агроінженерія
263 Цивільна безпека

Четвертий рік поспіль наш університет проводить олімпіаду. І це дає свій позитивний результат. Так у 2018 році додатковими балами скористалися 32 вступники, у 2019 році – 165. У 2020 році з 435 абітурієнтів, які вступили до нашого закладу на 1-й курс – 198 переможців олімпіади, а з них 70 осіб, які скориставшись додатковими балами, вступили на місця за державним замовленням.

Олімпіада проводилась у два тури. Терміні проведення І-го туру з 1 грудня 2020 року, II туру – з 15 березня 2021 року й триватиме до 31 травня. Впродовж цього періоду кафедрами неодноразово охоплені всі закріплені заклади загальної середньої освіти, й в кожному закладі проведені обидва тури.

На слайдах представлена кількісна інформація щодо учасників Всеукраїнської олімпіади в розрізі кожної кафедри, а наприкінці представлена загальна інформація по університету.

З презентаційного матеріалу бачимо, що станом на 25 травня 2021 року всього учасників І-го туру – 1907 осіб, а переможців II-го туру – 1850 осіб.

Випускники закладів освіти виявили бажання перевірити себе з різних предметів, але найбільша кількість учнів виконували завдання з української мови та літератури. Це й зрозуміло. Українську мову та літературу здають майже всі, а при вступі до нашого університету ця дисципліна має найбільший коефіцієнт при розрахунку конкурсного балу (0,55).

Додаткові бали до одного з конкурсних предметів додаються учасникам другого туру Олімпіади, які набрали не менше 90 балів з цього предмету, шляхом переведення результату із 100-бальної шкали у 20-бальну шкалу.

У цьому році кількість переможців ІІ-го туру, які набрали максимальні 20 додаткових балів склала – 483 особи. З української мови та літератури 20 додаткових балів отримали – 467 учасників, з математики – 12, з фізики – 2, з біології – 2, з географії – 2, з іноземної мови – 4 учасники.

Кожному переможцю II туру Всеукраїнських олімпіад ТДАТУ буде вручений сертифікат про нарахування додаткових балів до одного з предметів сертифікату ЗНО на відповідні спеціальності нашого університету у 2021 році.

До вашої уваги хочу надати данні щодо орієнтовної кількості вступників із закріплених за кафедрами закладів загальної середньої освіти станом на 25.05.21.

На сьогодні кількість потенційних вступників до нашого університету складає 1618 осіб, з них 810 випускників закладів загальної середньої освіти вже остаточно визначились вступати саме до Таврійського ДАТУ.

З 14 липня розпочнеться вступна кампанія до закладів вищої освіти й триватиме до 23 липня. Співробітниками університету постійно проводиться іміджева кампанія в засобах масової інформації та в рейтингових соціальних мережах про наш ЗВО, наші спеціальності, про можливості студентів під час навчання та працевлаштування.

Випускники шкіл та їх батьки також мають можливість своєчасно отримувати всю інформацію щодо вступної кампанії ТДАТУ 2021 року особисто, через створені кафедрами профорієнтаційні групи у месенджерах Viber, Telegram, у соціальних мережах Instagram, Facebook та через сайти закладів освіти.

Для тих, хто бажає дізнатися більш детальну інформацію про наш заклад діє програма «День відкритих дверей кожного дня», під час якої з учнями та їх батьками проводяться ознайомчі екскурсії з нашим університетом за індивідуальною програмою.
На період вступної кампанії з 1 по 23 липня у ТДАТУ працюватиме консультаційний пункт, в якому вступникам нададуть допомогу щодо створення електронних кабінетів та поданні заяв в електронній формі, а також забезпечать всім абітурієнтам індивідуальний супровід.

Найкращий результат дає особистісний підхід до кожного випускника та його батьків. Тільки завдяки індивідуальній роботі з ними ми досягнемо бажаних результатів.

Про результати освітньої та наукової діяльності факультету енергетики і комп’ютерних технологій, шляхи її удосконалення доповідав декан факультету енергетики та комп’ютерних технологій Ігор Назаренко. Освітній процес на факультеті відбувається за чотирьома освітніми програмами: «Електротехніка, електроенергетика та електромеханіка» та «Комп’ютерні науки» рівнів бакалавр та магістр. Акредитація цих програм відбудеться у 2026 році. Ігор Назаренко зробив детальний аналіз по кожній освітній програмі стосовно дисциплін та професорсько викладацького стану.

Проректор з наукової роботи Оксана Єременко доповіла про участь лабораторій та НДІ університету в науковій діяльності навчально-наукового центру ТДАТУ. Вона детально зупинилася на основних питаннях та задачах діяльності центру, а також зробила аналіз по кожному науково-дослідному інституту. Метою діяльності ННЦ ТДАТУ є проведення наукових досліджень та апробація розробок, отримання конкурентоспроможних на вітчизняному і міжнародному ринках науково-прикладних результатів, провадження інноваційної діяльності та забезпечення на цій основі умов здійснення поглибленої практичної і науково-технічної підготовки здобувачів вищої освіти як майбутніх фахівців аграрного профілю.

Головні задачі діяльності Центру:

• Створення потужної науково-освітньої бази для практичної реалізації місії та стратегічних цілей ТДАТУ;
• Фінансове забезпечення науково-технічної діяльності науково-дослідних інститутів університету;
• Підвищення науково-освітнього статусу та авторитету університету в Україні і на міжнародному рівні.

Завдання:

• Ознайомитися науковцям, аспірантам та докторантам ТДАТУ з Положенням про науково-навчальний центр ТДАТУ.
• Провести закупку сучасних дощувальних машин та закінчити реконструкцію зрошення на полях центру із залученням науковців ТДАТУ (меліорація, енергетика).
• Провести моніторинг ринку сільськогосподарських культур для вирощування на зрошені в умовах Південного Степу України.
• Порівняти рентабельність вирощування сільськогосподарських культур при вирощуванні на богарі та зрошенні.

Помічник ректора з міжнародних питань Олена Тітова представила учасникам засідання Стратегію інтернаціоналізації Таврійського державного агротехнологічного університету на 2021-2025 роки. Володіння іноземною мовою у теперішній час дуже важливо, тому реалізація Стратегії у Таврійському ДАТУ вже розпочалася.

З усіх питань, що були розглянуті на засіданні вченої ради університету, прийняті узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ