26 жовтня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось засідання вченої ради у змішаному форматі. Воно проходило під керівництвом в.о. ректора Олександра Ломейка.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Обрання за конкурсом на посаду професора кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму.
2. Розгляд атестаційної справи доктора технічних наук Євгена Гавриленка щодо присвоєння вченого звання професора по кафедрі технічної механіки та комп’ютерного проектування імені професора В.М. Найдиша.
3. Про стан впровадження дуальної форми навчання студентів університету у І семестрі 2021-2022 н.р.
4. Про стан охорони праці та пожежної безпеки в університеті та заходи щодо їх покращення.
5. План реалізації Стратегії інтернаціоналізації діяльності ТДАТУ науково-педагогічними працівниками ТДАТУ на 2021-2022 н.р.
6. Про роботу організаційного комітету щодо організації виборів ректора ТДАТУ.
7. Різне.

Розпочалось засідання вченої ради університету з приємних подій. Олександр Ломейко в урочисто вручив атестат професора декану факультету економіки та бізнесу, доктору наук Ганні Ортіній. Атестати доцента отримали: старші викладачі кафедри публічного управління, адміністрування та права Людмила Єфіменко та Юлія Вороніна, а також старший викладача кафедри технології конструкційних матеріалів Олександр Колодій.

На засіданні вченої ради університету було розглянуто атестаційну справу доктора технічних наук Євгена Гавриленка щодо присвоєння вченого звання професора. Також відбулося обрання за конкурсом на посаду професора кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Дениса Єременка.

Шляхом таємного голосування ці питання були підтримані.

Декани факультетів доповідали про стан впровадження дуальної форми навчання студентів університету у І семестрі 2021-2022 н.р. По кожному факультету було представлено детальний аналіз щодо реалізації дуальної системи протягом останніх трьох років. Нагадаємо, що ТДАТУ один з перших закладів вищої освіти України, де була впроваджена дуальна форма навчання.

Дуальне навчання – це інтерактивний механізм надання професійної освіти, який базується на одночасному отриманні теоретичних знань у навчальних закладах та практичних навичок та досвіду роботи па підприємстві. Це дає унікальну можливість студенту швидко опанувати знання та одночасно набути досвіду роботи за фахом, при цьому не затрачаючи великих фінансових ресурсів. Навчальні заклади також зацікавлені у подібній співпраці, так як зможуть краще виконувати свої функції, підвищувати власну компетентність та реалізовувати результати наукових досліджень.

Роботодавець також у результаті такої співпраці отримує висококваліфікованого працівника з мінімальними затратами часових та фінансових ресурсів, надійних партнерів і джерело креативних ідей щодо удосконалення та підвищення ефективності своєї діяльності.

В.о. проректора з АГР Олександр Рижков доповів про стан охорони праці та пожежної безпеки в університеті та заходи щодо їх покращення. Це питання одне з пріоритетних на будь якому підприємстві, адже наскільки ретельно йому приділяється увага, дуже часто залежить життя людини. Олександр Миколайович доповів про діяльність АГЧ та підрозділів у цьому напрямку та ознайомив з заходами, які планується реалізувати найближчим часом.

Помічник ректора з міжнародних питань Олена Тітова доповіла щодо реалізації плану Стратегії інтернаціоналізації діяльності ТДАТУ науково-педагогічними працівниками ТДАТУ на 2021-2022 н.р. У сучасних умовах стає все більш очевидним, що національні системи вищої освіти не можуть розвиватися поза глобальних процесів і тенденцій та поза запитів світового ринку праці. Напрями інтернаціоналізації наукової і освітньої діяльності університету включають участь у програмах та конкурсах на отримання грантів для навчання і стажування та розвитку вищої освіти; залучення іноземних фахівців до освітнього процесу в університеті; навчання іноземних громадян; участь у проєктах з отриманням грантів для проведення наукових досліджень.

Розроблення Стратегії інтернаціоналізації Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного на 2021-2025 роки було детерміновано розумінням того, що інтернаціоналізація освіти і науки стає цілеспрямованою політикою будь-якої держави.

Стратегічна мета інтернаціоналізації діяльності ТДАТУ полягає у підвищенні якості вищої освіти та розвитку наукової співпраці на міжнародному рівні через всебічну інтеграцію Університету як рівноправного партнера у світовий освітній і науковий простір.

Стратегічними завданнями інтернаціоналізації є:

1. Розвиток міжнародних зв’язків Університету у освітній та науковій сферах.
2. Інтернаціоналізація освітніх програм, навчальних планів, виробничих практик та інтеграція можливостей міжнародної академічної мобільності здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників.
3. Формування інноваційного наукового середовища, виконання спільних досліджень в межах міжнародних проєктних програм.

Про роботу організаційного комітету щодо організації виборів ректора доповів голова оргкомітету Олег Сокіл. Передвиборна кампанія розпочалася ще у серпні. Оргкомітетом була проведена певна робота, яка регламентується нормативно-правовими документами МОН України. Усі документи щодо організації виборов ректора вчасно представлено на офіційному сайті ТДАТУ.
23 жовтня від МОН отримано лист щодо внесення для голосування кандидатуру д.т.н., професора Кюрчева Сергія Володимировича – претендента на посаду ректора ТДАТУ. Оргкомітетом узгоджено графік зустрічей кандидата у режимі онлайн і офлайн; на сайті представлена програма кандидата.

Робота оргкомітету і виборчих комісій ТДАТУ і ВСП ТДАТУ йде відповідно до плану роботи. 11 жовтня відбудуться вибори ректора і вся робота оргкомітету направлена на підготовку та проведення виборів ректора Університету на принципах законності, демократичності, гласності, відкритості і прозорості.

З усіх питань, розглянутих на засіданні вченої ради прийняті рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ