29 червня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом ректора Володимира Кюрчева відбулось засідання вченої ради. Воно проходило з дотриманням усіх карантинних вимог.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Обрання за конкурсом на посади
2. Розгляд атестаційних справ
3. Про результати залишкових знань та незалежного заміру знань студентів університету у ІІ семестрі 2020-2021 н.р.
4. Про результати роботи науково-методичного центру та відділу моніторингу якості освітньої діяльності університету.
5. Про роботу АГЧ університету з підготовки матеріально-технічної баз до нового 2021-2022 н.р.
6. Звіт про виконання постанов вченої ради університету за 2020-2021 н.р.
7. Про внесення змін до Правил прийому Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.
8. Різне.

На початку засідання члени вченої ради університету заслухали подання від керівників підрозділів щодо кандидатів на посади за конкурсом, а також т розглянули атестаційні справи доктора наук з державного управління Ганни Ортіної щодо присвоєння вченого звання професора по кафедрі публічного управління, адміністрування та права, а також кандидата наук з державного управління Людмили Єфименко щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі публічного управління, адміністрування та права.

За результатами таємного голосування, більшістю голосів, було підтримано кандидатів на посади:

– завідувача кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки Любов Покопцеву;
– завідувача кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Сергія Кармана;
– завідувача кафедри публічного управління, адміністрування та права Романа Олексенка;
– завідувача кафедри електроенергетики і автоматизації Олександра Лободу,;
– директора наукової бібліотеки Ольгу Білоцьку;
– професора кафедри машиновикористання в землеробстві Володимира Надикта;
– професора кафедри електроенергетики і автоматизації Володимира Діордієва;
– професора кафедри електроенергетики і автоматизації Ольгу Лисенко;
– професора кафедри вищої математики і фізики Валерія Кідалова,;
– професора кафедри менеджменту Вікторію Нехай;
– професора кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Сергія Кальченка;
– професора кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Ірину Колокольчикову ;
– професора кафедри обліку і оподаткування Дар’ю Трачову.

Вчена рада за результатами таємного голосування дала згоду на присвоєння вченого звання:

– професора по кафедрі публічного управління, адміністрування та права Ганні Ортіній, доктору наук з державного управління;
– доцента по кафедрі публічного управління, адміністрування та права Людмилі Єфименко, кандидату наук з державного управління.

Ректор Володимир Кюрчев на засіданні вченої ради вручив диплом доктора наук Ользі Лисенко, доценту кафедри електроенергетики і автоматизації

Грамотами департаменту освіти Запорізької облдержадміністрації за підготовку студентів для участі у другому етапі наукових студентських робіт були нагороджені: старший викладач кафедри плодоовочівництва та виноградарства та біохімії Ірина Коротка, доцент кафедри геоекологі і землеустрою Валентина Щербина, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталія Захарова та завідувач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії Максим Колесніков.

Цього року здобувачі ТДАТУ вперше взяли участь у Міжнародному конкурсі наукових робіт у Миколаєві. За результатами Диплом другого ступеня отримав студент Євген Коваль.

Проректор з НПР Олександр Ломейко доповів про результати залишкових знань та незалежного заміру знань студентів університету у ІІ семестрі 2020-2021 н.р. Він зазначив, що одним із засобів моніторингу є зріз залишкових знань студентів після екзаменаційної сесії, який є дієвим інструментом визначення рівня академічної доброчесності викладацького складу в період сесії. Іншим дієвим заходом із підвищення якості підготовки фахівців та контролем з академічної доброчесності є незалежні заміри знань напередодні екзаменів на останній консультації перед екзаменом.

Згідно рішення вченої ради від 25.05.21 наказом ректора було створено Центр незалежного оцінювання (ЦНО) під керівництвом д-ра філол. наук, професора Тетяни Шарової. Було розроблене Положення про ЦНО, де визначено основні завдання центру з організації незалежного оцінювання знань студентів та впровадження дієвих заходів контролю з академічної доброчесності в університеті. Серед завдань ЦНО є не тільки контролюючі функції, а й проведення семінарів з педагогічної майстерності та методична допомога викладачам вищої школи.

Начальник науково-методичного центру Наталя Болтянська доповіла про результати роботи центру та відділу моніторингу якості освітньої діяльності університету. Велику увагу було приділено впровадженню змішаного навчання в університеті впродовж поточного навчального року.

Карантинні обмеження посилили виклики, що стоять перед закладами освіти України. Потреба в нових підходах до навчання з обмеженням кількості аудиторних занять залишається проблемним питанням для значної частини освітянської спільноти. Водночас лишаються вкрай актуальними такі вимоги до вищої освіти, як:

• доступність та інклюзивність;
• гнучкість для окремих категорій здобувачів, які працюють, мають дітей тощо;
• індивідуальна траєкторія навчання здобувача;
• впровадження дуальної освіти.

Вирішення цих питань неможливе без широкомасштабного впровадження онлайн-технологій, ґрунтовних змін у підходах до організації навчання в закладах освіти та в кожній дисципліні, зокрема ролі аудиторних занять та ефективності їхнього проведення.

Доповідачем було детально розглянуто здобутки в даному напрямку та в питаннях діджиталізації освіти. Цифрова трансформація стає головним трендом сучасності та радикальним чином перетворює сутнісні характеристики процесів усіх сфер суспільного життя. Сьогодні вже неможливо закладу вищої освіти залишатися осторонь цифрової трансформації. Діджиталізація являє собою усвідомлений підхід докорінного перетворення будь-яких процесів на основі використання цифрових технологій. Було акцентовано увагу на IT-технологіях, які допомагають викладачам розвивати академічну доброчесність.

Не менш важливим питанням є запобігання та виявлення академічного плагіату серед здобувачів вищої освіти. Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про вищу освіту», система внутрішнього забезпечення якості вищої освіти має забезпечувати «дотримання академічної доброчесності працівниками закладів вищої освіти та здобувачами вищої освіти». Між Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного та сервісом перевірки оригінальності тексту Unicheck Україна підписано договір про надання послуг з метою сприяння розвитку академічної доброчесності при здійсненні освітньої діяльності, в рамках якого впродовж навчального року всі курсові та кваліфікаційні роботи (проекти) здобувачів вищої освіти усіх форм навчання пройшли перевірку на академічний плагіат згідно «Положення про систему запобігання та виявлення академічного плагіату серед здобувачів вищої освіти в ТДАТУ».

Проректор з АГР Олександр Рижков доповів про роботу адміністративно-господарської частини університету з підготовки матеріально-технічної баз до нового 2021-2022 н.р. Олександр Миколайович доповів про масштабні роботи із заміни старих вікон на нові металопластикові у навчальних корпусах. Зливові дощі показали проблеми з покрівлею на деяких корпусах. У цьому році планується продовжити ремонти аудиторій та лабораторій кафедр, а також приміщень наукової бібліотеки. До початку нового навчального року будуть виконані усі заплановані роботи.

Перший проректор Олександр Скляр звітував про виконання постанов вченої ради університету за 2020-2021 н.р. За звітний період було проведено вісім засідань вченої ради університету, майже усі рішення постанов буди виконані.

На засіданні вченої ради університету внесли зміни до Правил прийому Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

З усіх питань, що були розглянуті на засіданні вченої ради університету, прийняті узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ