У передостанній день вересня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулося засідання вченої ради. Очолив його перший проректор, к.т.н., професор Олександр Скляр.

Розпочалось засідання з приємної місії – урочистого нагородження. За сумлінну працю, високий професіоналізм, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання молодого покоління, вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки Почесною грамотою Запорізької обласної ради була нагороджена начальник відділу профорієнтації та довузівської підготовки Тетяна Циновська. Завідуюча відділом аспірантури Ірина Гуйва була відзначена Почесною грамотою Мелітопольської міської ради.

Вітали на засіданні і докторантів, які успішно захистили дисертації в 2019 – 2020 навчальному році: Олену Яцух, Дениса Єременко та Вікторію Нехай.

За вагомі досягнення у спорті були відзначені: завідувач кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ, майстер спорту України міжнародного класу з богатирського багатоборства Валерій Газаєв, майстер спорту з вільної боротьби Руслан Дехтяренко (41 ЕЕ), майстер спорту СФ «Союз гирьового спорту України» Ольга Москаленко (41 ХТ), старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту, головний тренер збірної команди ТДАТУ з вільної боротьби Алтай Абдулаєв та головний тренер збірної команди ТДАТУ з гирьового спорту Сергій Кубрак.

Олександр Скляр вручив на засіданні іменну стипендію Дмитра Моторного. На цей раз її отримав студент 4 курсу спеціальності «Агроінженерія» – Станіслав Сумятін.

Порядок денний засідання вченої ради складався з наступних питань:

1. Про утворення вченої ради університету.
2. Про обрання голови вченої ради університету.
3. Затвердження плану роботи Вченої ради на І семестр 2020-2021 н.р.
4. Розгляд атестаційних справ.
5. Підведення підсумків рейтингового оцінювання кафедр університету у 2019-2020 н.р.
6. Про результати вступної кампанії в університеті у 2020 році.
7. Про підготовку до осінньо-зимового періоду та забезпечення раціонального використання енергоресурсів.
8. Про затвердження звітів докторантів університету.
9. Різне.

У 2020 році закінчився термін дії вченої ради університету, який був затверджений 5 років тому. Наказом ТДАТУ від 25 вересня 2020 року був призначений новий її склад. Головою вченої ради університету був обраний ректор, д.т.н., професор Володимир Кюрчев.

Члени вченої ради розглянули атестаційні справи викладачів-науковців:

• д.т.н. Кирила Самойчука щодо присвоєння йому вченого звання професора кафедри обладнання переробних і харчових виробництв ім. професора Ф.Ю. Ялпачика.
• к.п.н. Світлани Симоненко, к. с-г. н. Зої Білоусової, к.е.н. Миколи Грицаєнка, к.б.н. Юлії Пащенко щодо присвоєння їм вчених звань доцентів кафедр, на яких вони успішно працюють.

Проректор з НПР Олександр Ломейко доповів про підсумки рейтингового оцінювання кафедр університету за 2019-2020 н.р.

Кафедри було оцінено за кількома показниками:

• навчальна робота, де відзначились кафедри ОПХВ, МСТТ, ПОВБХ;
• наукова робота і міжнародна діяльність – перші місця в рейтингу за цим показником посіли кафедри МВЗ, ЕТТП, ОПХВ;
• профорієнтаційна робота, де на перших трьох позиціях опинились кафедри ТКМ, СГМ, МВЗ;
• виховна робота, у якій лідирують кафедри ФВіС, СГН, БМКТ;
• організаційна робота – кращими стали кафедри ТСС АПК, МСТТ, ЕТЕМ.

Цьогорічне оцінювання кафедр відбулося за новою методикою, яка дозволила провести всебічний ефективний аналіз діяльності кафедр.

Про результати вступної компанії університету у 2020 році доповідав відповідальний секретар приймальної комісії Іван Чижиков. Цього року до ТДАТУ на денну форму навчання вступили 735 студентів, на заочну форму навчання освітнього ступеня бакалавр – 165 здобувачів вищої освіти. До магістратури зараховано понад 600 здобувачів вищої освіти.

У 2020 році в університет вступили переважно випускники шкіл Запорізької, Херсонської та Донецької областей.

Ще одне актуальне питання сьогодні – підготовка до опалювального сезону. Про готовність ТДАТУ до осінньо-зимового періоду доповіли проректор з АГР Олександр Рижков, а також керівники фахових коледжів ТДАТУ.

Затвердили на засіданні вченої ради університету і звіти докторантів: Анастасії Коноваленко та Діани Грибової.

Прес-служба ТДАТУ