DSC_0001Ситуація з працевлаштуванням випускників закладів вищої освіти в Україні носить дуже суперечливий характер. З одного боку, ми маємо справу з законодавчо закріпленими гарантіями і нормами, а з іншого боку – в реальному житті ці норми завжди «не працюють». Тому, головне питання у ЗВО – підготувати затребуваного фахівця, адже роботодавець хоче отримати вже готового працівника, який прийде на підприємство і одразу ж почне виконувати той обсяг роботи, який йому дадуть.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного постійно співпрацює з місцевими роботодавцями, аби молоді фахівці, які випускаються з ТДАТУ, були затребуваними. Враховуючи, що Мелітополь завжди вважався машинобудівним містом, виникла необхідність у підготовці фахівців зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» за кваліфікацією «інженер-конструктор».

28 листопада 2019 року на базі кафедри технічної механіки та комп’ютерного проектування ім. професора В.М. Найдиша відбувся круглий стіл за участю представників промислових підприємств міста: ПАТ «Гідросила МЗТГ», ТОВ «Гітросила-Тетіс», ТОВ «Тара», ТОВ «Турбоком», ТОВ «Автопривод», ТОВ “Руслан-комплект” та ТОВ «МПІ-Агро. Учасники круглого столу обговорювали програму магістерського рівня освіти  для конструкторів.

В жвавій дискусії промисловці та викладачі вирішували питання стосовно вмісту навчальної програми дисциплін, які входять до навчального плану магістерського рівень вищої освіти, за яким будуть навчатися студенти протягом трьох семестрів.

Керівники підприємств вносили свої побажання стосовного того, що повинен знати студент, та якими програмами повинен володіти для роботи в конструкторських бюро. Сьогодні конструктор повинен не тільки володіти технікою креслення вручну та за допомогою комп’ютерних програм, а й вміти скласти технологію на виготовлення деталі та прорахувати її економічну частину.

Підсумком круглого столу стало спільне прийняте рішення щодо удосконалення навчального плану і програм навчальних дисциплін при підготовці студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» за кваліфікацією «інженер-конструктор».

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»