У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного щорічно проводиться І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Мета конкурсу – підготовка фахівців нової генерації європейського рівня, формування у них знань і умінь дослідницької діяльності, для яких установлення на професійну майстерність є пріоритетною стратегією їх життєдіяльності. Основними завданнями конкурсу є:

• виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей;
• стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді;
• популяризація досягнень науки, техніки та інноваційних технологій;
• залучення провідних вчених, наукових, науково-педагогічних працівників до творчої роботи з обдарованою молоддю.

На засіданні кафедри технічного сервісу та систем в АПК були представлені на обговорення і затвердження студентські наукові роботи, які будуть подаватись на перший тур Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську роботу у 2020-2021 навчальному році за результатами наукових досліджень, проведених здобувачами вищої освіти за 2020 рік.

На обговорення були представлені наступні роботи: «Технічний сервіс обладнання тваринницьких ферм» магістрантки 14МБ АІ групи Фатми Атаманової (науковий керівник к.т.н., доц. Валерія Паніна ), «Обґрунтування конструктивно-технологічних параметрів вібраційного дозатора мобільного кормоприготувального агрегату» магістранта 13МБ АІ Р.Тристана. (науковий керівник к.т.н., доц. Борис Болтянський), «Підвищення ефективності виробництва біогазу шляхом сумісного метанового бродіння гнойових відходів та силосу кукурудзи» бакалавра 41 АІ Д.Данилківа (науковий керівник к.т.н., доц.Радміла Скляр), «Удосконалення технологічного процесу приготування комбікормів і обґрунтування ресурсозберігаючої структурно-технологічної схеми комбікормового агрегату в умовах фермерського господарства» магістранта 15МБ АІ Д.Димченко (науковий керівник ст. викл. Сергій Дереза).

Наукові керівники здобувачів вищої освіти, що виконували конкурсні роботи представили їх на розгляд і затвердження кафедри. У ході обговорення виникли запитання, на які керівники із задоволенням відповіли. Було прийнято рішення рекомендувати студентські наукові роботи до участі у Всеукраїнському конкурсі. Було відзначено, що написання наукових робіт було виконано з дотриманням норм академічної доброчесності. За результатами виконаних наукових робіт плануються доповіді на студентській конференції з опублікуванням тез доповідей.

Наталя Болтянська,
доцент кафедри ТСС АПК