З 1 по 26 лютого 2021 року на базі кафедри технічного сервісу та систем в АПК проводилась I Міжнародна науково-практична конференція молодих учених «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі».

Організаторами заходу виступили: Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного (Україна), Білоруський державний аграрний технічний університет, Варшавський політехнічний університет (Польща), Економічний університет у Вроцлаві (Польща), Інститут технологічно-природничий (Польща), Вроцлавський університет природничих наук (Польща), Аграрний університет Ім. Гуго Коллонтая (Польща).

25 лютого 2021 року було проведено онлайн-конференцію на платформі ZOOM, до якої залучились 90 учасників з закладів вищої освіти як України, так і ближнього зарубіжжя. З привітальним словом виступив перший проректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного професор кафедри ТСС АПК Олександр Скляр. Він наголосив на необхідності залучення у сучасному ЗВО здобувачів вищої освіти до наукової роботи, яка проводиться у наукових лабораторіях університету та важливості обговорення отриманих результатів наукових досліджень на міжнародних конференціях, що сприяє налагодженню тісних зв’язків між ЗВО, обміну досвідом та проведенню спільних наукових досліджень.

Впродовж всього періоду учасники конференції мали змогу обговорювати на форумі конференції представлені матеріали доповідей, розміщені на сайті конференції в розділі «Матеріали конференції». Програмні доповіді конференції торкалися актуальних питань технічного забезпечення інноваційних технологій в АПК.

У роботі конференції взяли участь представники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Білоруського державного аграрного технічного університету, Ташкентського державного аграрного університету, УО «Білоруська державна сільськогосподарська академія», Уманського національного університету садівництва, Білоруського національного технічного університету, Туркменського державного фінансового інституту, Сумського національного аграрного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Херсонського національного технічного університету, Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, Інституту зрошуваного землеробства НААН – загалом більше 150 співробітників закладів вищої освіти, науково-дослідних установ, здобувачів наукових ступенів, докторантів, аспірантів, магістрантів та здобувачів вищої освіти.

Під час підведення підсумків роботи було відзначено плідну роботу, якісну і чітку організацію заходу, змістовність і актуальність розглянутих питань.

За результатами роботи конференції було було сформовано Програму І Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» та видано Збірник Матеріалів конференції. Кожному доповідачу було видано сертифікат учасника конференції, а найкращі доповіді відзначені дипломами.

Організаційний комітет висловлює щиру подяку всім учасникам конференції за активну участь в поданні матеріалів та їх обговоренні на форумі і під час онлайн-конференції.

Наталя Болтянська,
доцент кафедри ТСС АПК