Наприкінці червня 2021 року на завідувача кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ, майстра спорту України міжнародного класу з богатирського багатоборства Валерія Газаєва чекало справжнє випробування – поїздка до далекого та загадкового міста Дубай (Об’єднані Арабські Емірати).

Він взяв участь у престижному міжнародному турнірі «Найсильніший чоловік Еміратів 2021» (Emirates Strongest Man 2021) у своїй улюбленій та коронній ваговій категорії до 105 кг. В змаганнях взяли участь найсильніші атлети та атлетки з ОАЕ, Великобританії, Ірану, Індії, Бахрейну, Палестини, Пакистану та України у 6 вагових категоріях: чоловіки – до 80 кг, до 90 кг, до 105 кг та понад 105 кг (Open), жінки – до 80 кг та понад 80 кг (Open).

Змагання для нашого богатиря видалися надзвичайно складними та виснажливими, “завдячуючи” багатьом несприятливим факторам: це і нестерпна арабська спека і задуха, і те, що він місяць тому досить важко переніс хворобу, і найпотужніших 8 чоловік у його ваговій категорії, серед яких 5 найсильніших у своїй вазі іранців, теж були ще тим подразником для якісного та успішного виступу нашого українського атлета. І він не підвів наші очікування.

Усім учасникам змагань треба було виконати 5 класичних вправ богатирського багатоборства: підйом 130-килограмової колоди (лог-ліфт), богатирська тяга 250 кг, перенесення 4 мішків з обтяженням (90, 100, 100 та 115 кг), прогулянка фермера (2 колоди по 120 кг) та кулі Атласа (100, 120, 140, 160 та 180 кг). За результатами виступу наш земляк посів ІІІ місце та отримав бронзову нагороду турніру (лог-ліфт – IV місце, богатирська тяга – І місце, перенесення мішків – ІІІ місце, прогулянка фермера – ІІІ місце, кулі Атласа – ІІ місце).

Як зазначив сам Валерій Газаєв, своїм виступом в цілому він задоволений: «З упевненістю можу сказати, що зробив все що міг в цей день. Змагання були дуже складними – всі вправи на спину і силову витривалість. Пауза між дисциплінами – 5-10 хвилин, без розминки. Коли дивишся через екран на дивані, завжди здається – «я зміг би краще», «чомусь слабкі результати», «я на тренуваннях робив швидше, краще». Але це так не працює. Коли ти потрапляєш в загальний киплячий котел в чужу країну, на незнайоме обладнання і своєрідні правила – все змінюється. А результати й сили після кожної дисципліни в такому темпі – зменшуються. Про це не потрібно забувати. І ще купа нюансів. Ось, наприклад, я за день до змагань послизнувся у ванній і просто дивом не травмував коліно. Дивом! Ще 1-2 см і все – лікарня. І таких нюансів ціле море.

Змагання пройшли на високому рівні, в британському стилі мінімалізму – зал, обладнання, без надмірностей. Суддівство було високого рівня, об’єктивне. Конкуренція – дуже висока. Хочеться повернутися сюди знову. У мене лише приємні враження. У липні на мене чекають ще 3 міжнародні турніри (Німеччина, Бельгія та Грузія), сподіваюся форма буде тільки поліпшуватися. Потрібно працювати над силовою витривалістю і стежити за власним харчуванням».

У ваговій категорії понад 105 кг (Open) наш український богатир Іван Блінов також посів ІІІ місце, тим самим підтвердивши серйозний статус наших вітчизняних богатирів на самому високому міжнародному рівні.

Кафедра фізичного виховання і спорту та спортивний клуб ТДАТУ вітає Валерія Газаєва та Івана Блінова з вдалим виступом та бажає удачі та нових яскравих перемог у житті та спорті! Так тримати!

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту