З 12 по 14 листопада цього року в американському місті Дейтона-Біч (штат Флорида) відбудеться другий поспіль найпрестижніший турнір з богатирського багатоборства “Найсильніша людина на планеті U105”.

Завідувач кафедри фізичного виховання і спорту, капітан національної збірної з богатирського багатоборства, неодноразовий чемпіон України, Європи та світу Валерій Газаєв отримав іменне запрошення для участі в цьому спортивному форумі у ваговій категорії до 105 кг.

Відомий в Україні та далеко за її межами мелітопольський стронгмен вже вдруге отримав запрошення на цей турнір. Валерія Газаєва запрошували і в 2018 році, але тоді він не зміг поїхати до Сполучених Штатів Америки, щоб битися з найсильнішими стронгменами світу.

Поки невідомо, чи буде мелітопольський богатир брати участь в престижному турнірі в листопаді цього року. Поїздка і перебування в США обійдеться у велику суму, та й підготовка повинна бути набагато тривалою і серйознішою, ніж до змагань місцевого рівня.

Нагадаємо, Валерій Газаєв зайняв друге місце у всесвітньому рейтингу богатирів у ваговій категорії до 105 кг. На цій позиції мелітопольський богатир тримається вже три роки.

Титул найсильнішої людини присуджується за підсумками змагань World’s Strongest Man, починаючи з 1977 року. Рядом авторитетних джерел воно описується як головна змагальна подія в своїй категорії.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту