На початку червня нашу чоловічу збірну команду ТДАТУ з волейболу та їх незмінного наставника, викладача кафедри фізичного виховання і сорту Олександра Магулу чекало останнє випробування цього сезону – участь у VI Відкритому міжнародному волейбольному турнірі «Кубок Кирилівки» серед чоловічих команд.

Загалом, на базу відпочинку «Приморська Галатея», що у центрі коси Пересип в смт Кирилівка Запорізької області з’їхалися справжні майстри м’яча та сітки з різних областей України, де протягом трьох днів змагалися чоловічі, жіночі та ветеранські команди. Мали бажання взяти участь також волейболісти з Білорусі, але несприятливі погодні умови не дозволили їм добратися до нашої морської перлини завчасно.

Нашим хлопцям випало грати у перший день змагань – на волейбольному майданчику зійшлися гравці п’яти чоловічих команд без обмеження віку. Нам протистояли команди з м. Генічеськ, «Форсаж» (Бровари), «Медове місто» (м. Мелітополь) та «Зеніт MLT» (м. Мелітополь).

Під час попередніх ігор збірна команда ТДАТУ перемогла гостей з Київської області «Форсаж» з рахунком 2:0 та «Зеніт MLT» – 2:1. у півфіналі була здобута впевнена перемога над «Медовим містом» – 2:0.

Фінальний поєдинок першого дня змагань став дійсною окрасою всього турніру. Нас знову чекала команда «Зеніт MLT», яку ми вже перемагали на попередньому етапі в упорній, захопливій та видовищній боротьбі з рахунком 2:1. Боротьба на волейбольному майданчику в фіналі тримала всіх присутніх у напрузі до останньої хвилини. Знову після двох партій рахунок виявився нічийним – 1:1. Вирішальний сет став справжнім спортивним трилером. Шальки терезів коливались то на нашу користь, то на користь суперників до рахунку 14:14. І вже саме тут пані Фортуна посміхнулась «Зеніту MLT» – 16:14, а загальний рахунок по партіях – 2:1 на користь наших суперників.

Таким чином, збірна чоловіча команда ТДАТУ по волейболу посіла ІІ сходинку VI Відкритого міжнародного волейбольного турніру «Кубок Кирилівки» серед чоловічих команд і здобули срібні нагороди змагань.

Ці змагання стали фінальними цього непростого сезону 2020/2021. За словами головного тренера команди Олександра Магули, попереду літні канікули та невелика відпустка для гравців команди:

«Можу дещо підбити деякі підсумки сезону, який минув. В цілому оцінюю його як дуже вдалий. Ми перемогли в попередньому етапі Дивізіону «Б» Відкритої волейбольної ліги Маріуполя, пробилися до Дивізіону «А» в стикових матчах, перемогли або стали призерами в 6 турнірах регіонального рівня. А гіркота небагатьох поразок лише додавала нашим хлопцям майстерності, досвіду та спортивної злості, яка нам знадобиться в наступному сезоні. Велика подяка від всієї команди хочу висловити керівництву нашого університету – ректору ТДАТУ, д.т.н., професору Володимиру Кюрчеву, голові профспілкового комітету Миколі Андрущенку та завідувачу кафедри Валерію Газаєву, які повірили моїм словам на початку сезону та допомогли фінансами й організаційними моментами. Своїх бійців теж назву – це студенти механіко-технологічного факультету Кирило Мовчан, Владислав Оліщук та Дмитро Калініченко, студенти факультету економіки та бізнесу Василь Парт, Владислав Баранов, Віталій Булгаков. Також хочу окремо зазначити неоцінену допомогу двох наших майбутніх студентів, школярів Володимира Денисова (село Костянтинівка) та Іллю Лаврисюка (м. Мелітополь), а також мелітопольця Віктора Карагодіна. Я горджуся всіма вами. Також дозвольте привітати всіх наших численних вболівальників з переможним сезоном! Позаду виснажливі тренування, хвилювання, шквал емоцій і напруга. Мить успіху – коротка передишка перед новим стартом. Нехай енергія цих миттєвостей успіху зарядить всіх нас позитивом і дасть поштовх до нових звершень. Ми не зупинимося на досягнутому, будемо удосконалюватись і ніколи не падати духом. До зустрічі у вересні».

Кафедра фізичного виховання і спорту разом зі спортивним клубом ТДАТУ вітає нашу чоловічу збірну команду ТДАТУ з волейболу та їх тренера Олександра Магулу черговим яскравим досягненням – срібними медалями VI Відкритого міжнародного волейбольного турніру «Кубок Кирилівки» серед чоловічих команд. Завершився сезон 2020/2021, який виявився для наших хлопців нелегким, але захопливим і цікавим. Суперечка за звання найсильнішого в кожному змаганні вів колектив молодих, сильних, стрімких гравців. І послужний список волейболістів з ТДАТУ, як нас називають в інших містах, а разом з ним і скарбничка спортивної слави нашого університету, цього навчального року поповнилися 8 комплектами медалей командної першості: 2 «золота», 4 «срібла» та «бронзи» турнірів різного рівня.

Бажаємо нашим гравцям знаменних спортивних досягнень і блискучої гри в новому сезоні. Упевнені, що професійна майстерність і наполегливість у досягненні цілей послужать запорукою успішного продовження чудової епопеї університетського і Мелітопольського літопису спорту. Удачі всім, здоров’я і добробуту!

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту