Студенти ТДАТУ займають досить високі позиції у вітчизняному гирьовому спорті. Вони неодноразово ставали чемпіонами та призерами різних змагань, в тому числі міжнародного рівня.

З 26 по 28 лютого 2021 року на базі Бориспільської дитячо-юнацької спортивної школи (м. Бориспіль Київської області) Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Федерацією гирьового спорту України (ФГСУ) проводився чемпіонат України серед студентів закладів вищої освіти з гирьового спорту, згідно з Правилами спортивних змагань з гирьового спорту ФГСУ, що відповідають Правилам Міжнародної Федерації гирьового спорту. Склад учасників змагань – понад 50 найсильніших гирьовиків зі всіх куточків нашої держави.

Спортивний захід відбувся з дотриманням карантинних вимог та вимог техніки безпеки з гирьового спорту, як цього вимагає сьогодення. Програма змагань була наступною: хлопці змагалися в підйомі гир за довгим циклом (вага гир – 24 кг), дівчата виявляли найсильнішу у ривку однієї гирі вагою 16 кг.

Змагання були цікавими та емоційними, вболівальники завзято підтримували своїх друзів. Переможці в особистому заліку були нагороджені дипломами Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та медалями Федерації відповідних ступенів, а в командному заліку – дипломами та кубками.

Приємно, що на такому серйозному рівні представники нашого університету знову продемонстрували свій чемпіонський клас.

Як вже стало доброю традицією, збірна команда ТДАТУ на чолі зі своїм незмінним наставником, заслуженим тренером України з гирьового спорту і старшим викладачем кафедри фізичного виховання і спорту Кубраком Сергієм Івановичем взяла участь в Чемпіонаті України та знову довела всій спортивній громадськості, що хлопці та дівчата з ТДАТУ є найкращими та найсильнішими гирьовиками в Україні. Продемонструвавши майстерність, силу духу і волю до перемоги, наша збірна посіла почесне перше місце, отримала довгоочікувані золоті нагороди командної першості, випередивши спортсменів з Івано-Франківського національного медичного університету (ІІ місце) та команду з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (ІІІ місце).

В особистій першості наші спортсмени, всі як один, отримали “срібні” нагороди:

Ольга Москаленко, студентка IV курсу факультету агротехнологій та екології (41 ХТ) – ІІ місце у ваговій категорії понад 70 кг (123 підйоми 16-кг гирі);

Олексій Сердюк, студент ІІ курсу механіко-технологічного факультету (21 АІ) – ІІ місце у ваговій категорії до 65 кг (31 підйом двох 24-кг гир за довгим циклом);

Богдан Данилевський, студент ІІІ курсу факультету енергетики та комп’ютерних технологій (11 СЕЕ) – ІІ місце у ваговій категорії до 75 кг (59 підйомів двох 24-кг гир за довгим циклом).

За словами головного тренера нашої збірної, який, до речі, ще і виступав в ролі старшого судді на помості, змагання були організовані на досить високому рівні. Суддівство було дуже чітке і неупереджене. Наступним випробуванням для наших гирьовиків буде Чемпіонат України з гирьового спорту серед юніорів та юніорок, чоловіків та жінок, який відбудеться з 18 по 21 березня цього року в м. Житомирі, а сам Кубрак Сергій Іванович візьме участь у Всеукраїнських іграх з гирьового спорту пам’яті М. Баки серед ветеранів.

Кафедра фізичного виховання і спорту ТДАТУ вітає переможців та призерів змагань та зичить їм ще більших здобутків у майбутньому! Бажаємо всім вам міцного здоров’я, бадьорості духу, спортивного довголіття, віри у свої сили й нових перемог!
Висловлюємо слова вдячності нашим постійним вболівальникам і поціновувачам гирьового спорту Мелітопольщини і всього Запорізького краю – ректору ТДАТУ, д.т.н., професору Володимиру Кюрчеву та профспілковому комітету нашого університету за фінансову і моральну допомогу в організації тренувального процесу, підготовці до цих змагань та поїздки до міста Бориспіль.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту