Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності.

22 січня 1919 року Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами. Головні урочистості відбувалися на Софійській площі. Над тисячами присутніх прозвучали слова Акта Злуки: «…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка.

Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».

Щороку у день Соборності проходить масштабна громадська акція «Живий ланцюг», яка вперше була організована у січні 1990 року та в чергове засвідчила бажання українців жити в єдиній незалежній державі. Акція – це символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій першої української революції. Різні джерела називають кількість учасників акції від половини до трьох мільйонів людей, які узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

У Мелітополі теж щороку проходить акція «Ланцюг Єднання», в якій активну участь приймають студенти та викладачі ТДАТУ.
Наукова бібліотека запрошує університетську спільноту згадати історичні події України, звернувшись до книг із фондів бібліотеки, які зможуть заохотити читача до поглибленого вивчення історії та культурних вподобань українського народу: Т. Олексюк «Соборна Україна», О. Бойко «Історія України», М. Котляр «Шляхами України», В. Верстюк «Україна від найдавніших часів до сьогодення», «Народження країни. Від краю до держави», та інші.

Сьогодні захист територіальної цілісності України є святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.

Україна єдина із власної волі від 1919 року! Тільки разом збережемо незалежність!

Світлана Голодова, зав. відділом наукової бібліотеки,
за матеріалами Українського
інституту національної пам’яті