23 жовтня кожного року Мелітополь відзначає визволення міста від німецько-фашистських загарбників у 1943 році.

З нагоди 74-річчя цієї події 26 жовтня 2014 р. викладачем кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ Мельником О.О. було організовано екскурсію для 11 групи факультету енергетики до міського краєзнавчого музею. Тематична екскурсія була присвячені періоду фашистської окупації м. Мелітополя та визволенню міста від німецько-фашистських загарбників у ході Мелітопольської операції (26 вересня – 5 листопада 1943 року) з метою розгрому 6-ї німецької армії, визволенням Північної Таврії і виходом у пониззя Дніпра. Співробітники музею ознайомили студентів з долею воїнів: рядових і командирів які визволяли Мелітополь та відповіли на питання студентів.