15 вересня відбулася перша, у цьому навчальному році, зустріч здобувачів магістерської програми «Агрокебети» з організаторами та керівниками проєкту. Вона проходила у режимі онлайн.

Нагадаємо, що Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного з 2020 року є представником аграрних ЗВО східної України, де реалізується ця новітня магістерська програма. Тому у зустрічі взяли участь усі студенти Таврійського ДАТУ, які приєднались до програми «Агрокебети» у цьому році та координатор проєкту, проректор з наукової роботи, д.т.н., професор Оксана Єременко.

На початку зустрічі до здобувачів та координаторів програми «Агрокебети» звернувся керівник проєкту Анатолій Циркун. Він привітав усіх з початком нового навчального року та висловив сподівання, що в подальшому програма «Агрокебети» буде тільки збільшувати оберти.

«Я дуже радий, що з кожним роком до освітнього проєкту «Агрокебети» приєднуються все більше студентів. Я сподіваюсь, що з кожним роком проєкт «Агрокебети» буде ще вдалішим. У цьому навчальному році ми передбачили багато гостьових лекцій, які стануть корисними для учасників програми», – наголосив Анатолій Циркун.

У зустрічі також взяв участь автор проєкту «Агрокебети», президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса. Алекс розповів по свої студентські роки та про те, як «народилися» «Агрокебети».

В Україні Алекс отримав диплом магістра Національного аграрного університету за спеціальністю «економіка підприємств», після чого продовжив навчання у Німеччині, дослідження провів в Австралії і США. Досягнувши успіхів в агробізнесі, він і вирішив запустити в Україні інноваційну агроосвіту – магістерську програму «Агрокебети». Її головна відмінність від традиційної освіти в аграрних вузах – підготовка мультифункціонерів, а не фахівців вузького профілю. Відрізняється і сам процес навчання – значну його частину становить практика на кращих підприємствах аграрного напрямку.

«Головне досягнення за останній час – це зростання конкуренції за якісних студентів. І це дуже правильно. Ми сьогодні переходимо з сегменту масовості у сегмент ексклюзивності. А це означає, що проєкт «Агрокебети» буде готувати затребуваних висококваліфікованих фахівців», – зазначив Алекс Ліссітса.

Алекс продемонстрував учасникам зустрічі презентацію «Агрокебети 2021: Куди рухається агроосвіта та агробізнес?» Він детально зупинився на основних проблемах, які зараз гостро посідають не лише в Україні, а й у світі. Серед них: кліматичні зміни, зміна споживання продуктів харчування (відмова від вживання червоного м’яса та перехід до вегетаріанства) тощо.

Наприкінці доповіді всі бажаючі могли задати Алексу Ліссітса свої питання. Активну участь у дискусії взяли і представники Таврійського ДАТУ:

«Я навчався на Агронома, далі став учасникам проєкту «Агрокебети». Мене цікавить питання, чи може направленість, перенасиченість економічними предметами зробити з людини бюрократа?»

На що Алекс дав розгорнуту відповідь:

«Агроном – це завжди бюрократ. Вам дадуть завдання розробити технологічну карту і ви маєте це зробити. Потім вам скажуть здешевити технологію вирощування культури, списати товарно-матеріальні цінності і так далі. Без знань економіки ви цього зробити не зможете. Якщо ви пройшли практику, як агроном, і знаєтесь на економіці – у вас дуже гарне майбутнє. Якщо ні – то ви будете вузький фахівець і не зможете збудувати кар’єру», – зауважив Алекс.

Також учасників зустрічі цікавили питання: чи зникне тваринництво через вегетаріанство, проблеми земельних відносин та перспективи розвитку аграрного напрямку в Україні.

З побажаннями чималих здобутків у навчанні, перша організаційна зустріч організаторів з учасниками проєкту «Агрокебети» завершилась.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»