YArema-123 квітня, після проведення установчих зборів щодо створення Молодіжного Парламенту Мелітополя на зустріч зі студентством ТДАТУ завітав заступник міністра молоді і спорту України Ярема Олександр Йосипович.

Програма зустрічі включала:

1) Зустріч з ректором ТДАТУ імені Дмитра Моторного Кюрчевим Володимиром Миколайовичем.

2) Круглий стіл на тему: Діяльність студентського самоврядування в ТДАТУ імені Дмитра Моторного.

Під час проведення круглого столу були: питання-відповіді щодо молодіжної політики в Україні, основні напрямки, інформація заст. Міністра молоді та спорту Яреми О.Й.; виступ голови Студентської ради ТДАТУ Шац Н.О. щодо діяльності студентського активу в рамках університету та міста, плани щодо подальшої роботи; виступ представника ТДАТУ в молодіжному парламенті міста Семенова М.О.

До обговорення з заступником міністра студенти нашого університету запропонували та отримали змістовні відповіді з наступних питань: суб’єкти молодіжної політики; пріоритети молодіжної політики України; напрямки реалізації молодіжної політики в Україні; здоров’я та молодіжна політика, спеціальні програми, популяризація здорового способу життя; безробіття в Україні, мобільність та відтік мізків; розуміння поняття патріотичне виховання, посилення громадянського виміру; молодіжна робота, посилення ролі молодіжних організацій; соціальний захист молоді в Україні, житлова політика; Європейська інтеграція, як залишити творити обдаровану молодь в Україні; гендерна рівність; модель реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації; розвиток співробітництва між молодіжними організаціями в Україні, Євросоюзі та його державах-членах; стратегічне планування в молодіжній політиці (з урахуванням виборів Президента України) та ряд інших питань.

Під час проведення круглого столу найбільший інтерес та активне обговорення викликали наступні ключові моменти виступу заступника міністра:
– про створення молодіжних платформ, молодіжних центрів на місцях подібних «European Youth Center» ;
– про досвід світових держав (Польщі, Литви, Словаччини, Туреччини, Румунії, як приклад) щодо залучення молоді до реалізації інноваційних проектів у себе вдома, а не за кордоном;
– про необхідність збільшення молодіжного та студентського обмінів з зарубіжними країнами. Проект «World exchange»;
– про платформи «Eurodesk Україна» (Eurodesk – міжнародна некомерційна асоціація, створена в 1990 році. Як організація, що підтримує Erasmus +, Eurodesk робить інформацію про мобільність навчання доступною для молодих людей та тих, хто працює з ними. З мережею національних координаторів, до яких приєдналися понад 1000 місцевих постачальників інформації у 34 європейських країнах, Eurodesk підвищує обізнаність щодо вивчення можливостей мобільності та закликає молодь стати активними громадянами. Eurodesk є основним джерелом інформації для молоді про європейську політику, мобільність та можливості. Він відповідає на запити та надає поради для молоді в Європі. Eurodesk наповнює Європейський молодіжний портал.);
– про проект «Fulbright Programs» (Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ. Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master’s program); навчання за суміжною спеціальністю; підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program);
– про «молодіжну платформу» на форумі у Давосі;
– про програми післядипломної адаптації молоді до стрімкого розвитку світової економіки;
– про проект «Youth cooperation» разом з радою Європи;
– про програми покращення зайнятості молоді за участі понад 100-а світових міжнародних трансатлантичних корпорацій;
– про «міграцію» підприємств з іноземними інвестиціями з заходу на схід;
– про програми підтримки на конкурсних засадах молодіжних проектів «Бюджет участі»;
– про всеукраїнський конкурс «Кращі практики молодіжної роботи» (на прикладі «Центру молодіжної інтелігенції» в м. Дніпро);
– про створення по всій Україні молодіжних консультаційно-дорадчих органів у вигляді «Молодіжних парламентів міст»;
– про створення інформаційних платформ Міністерства молоді і спорту у соціальних мережах Facebook; Instagram; а також в Telegram; YouTube.

Для інформації: Ярема Олександр Йосипович; Мін-во молоді та спорту України, заст. міністра ( з 16.03.2016 р.). Н. 23.03.1974 (м. Ужгород); укр.; батько Йосип Васильович (1946) – директор МПП “Фрегат”; мати Ольга Терентіївна (1950) – інж.-технолог ВО “Тиса”. Осв.: Нац. аграр. ун-т, ф-т агрохімії та ґрунтознавства (1991-96), інж.-землевпорядник. 1996-97 – викладач-стажист кафедри земельного кадастру, Нац. аграрний ун-т. З 11.1996 – кер. відділу роботи з громад. організаціями, з 10.1997 – заст. голови з роботи з молодіжними та громад. дитячими організаціями, Укр. нац. ком-т молодіжних організацій; пом.-консультант нар. деп. України. Заст. голови Коорд. ради Світового конґресу українських молодіжних організацій (з 08.1998). 2005-2007 – Мін-во України у справах сім’ї, молоді та спорту, директор Департаменту молодіжної політики. Чл. ХДПУ (11.1993-05.95); голова громад. орг. “Християнсько-демократична молодь” (з 04.1995); чл. правл. партії “Реформи і порядок” (з 10.1997). Лауреат Премії КМ України за внесок молоді у розбудову держави (06.2000). Захопл.: гірські лижі, книги.

Прес-служба ТДАТУ,
Грицаєнко І.М., пом. ректора з ОВР – організатор акції