П’ятого листопада до Університету завітали голова Запорізької обласної Координаційної ради з питань козацтва Дмитро Сухінін, новообраний отаман спілки громадських організацій «Мелітопольський козацький полк» Костянтин Шовкопляс та представники Мелітопольського козацького полку.

Вони зустрілися з радником ректора Володимиром Кюрчевим, деканом механіко-технологічного факультету д.т.н., професором Сергієм Кюрчевим і обговорили питання щодо національно-патріотичного виховання студентської молоді і важливої ролі українського козацтва в цій справі. Дмитро Сухінін висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю ТДАТУ і козаків у відродженні традицій та розбудові нашої Батьківщини.

Гості також відвідали наукову бібліотеку ТДАТУ, де ознайомились з виставкою-інсталяцією «Лине слава козацька з далеких віків» та краєзнавчою колекцією «Українська козацька бібліотека», яка діє з 2017 року і налічує понад 100 видань з історії та сьогодення козацтва. Старійшина полку Геннадій Хохлов презентував історію спілки. Директор наукової бібліотеки Ольга Білоцька, методист Олена Федоренко обговорили з лідерами козацької спілки умови подальшої співпраці наукової бібліотеки, студентського козачого куреня ТДАТУ та мелітопольських громадських організацій козацького спрямування. Продовження славних козацьких традицій ТДАТУ та національно-патріотичне виховання студентської молоді Університету є одним з пріоритетних напрямків роботи мелітопольських козаків.

Сучасні громадські організації діють в Україні та поза її межами, метою роботи є відродження традиційних козацьких цінностей, плекання історичної пам’яті про феномен українського козацтва.

Дмитро Сухінін подарував Володимиру Кюрчеву та науковій бібліотеці свою книгу «Українське козацтво. Новітня історія». Представники Всеукраїнської спілки зобов’язалися поповнювати фонд козацької бібліотеки ТДАТУ сучасними українськими виданнями.

Ольга Білоцька, директор
наукової бібліотеки,