Запорукою хорошого врожаю плодових дерев є регулярний і правильний догляд за ними. Однією з таких заходів є щорічне очищення плодових дерев від старих і відмерлих гілок. Такі маніпуляції важливо проводити щорічно напередодні холодів для підвищення врожайності і попередження захворювань.

Студенти спеціальності “Садівництво та виноградарство” і “Агрономія” під керівництвом агронома П.І. Фесенка розпочали проводити обрізку черешневих насаджень в навчально-дослідному саду Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Для студентів це гарна нагода отримати потрібний практичний навик в обрізці плодових дерев.

Зимова обрізка потрібна для формування плодоносних дерев і чагарників. Без неї рослини менше плодоносять і обтяжуються старими гілками. Найчастіше обрізку плодових дерев проводять наприкінці осені та на початку весни. Листя опало, повна видимість крони і доступ у її важкодоступні місця роблять цей процес найбільш ефективним і безпечним для рослин.

Зимова обрізка підходить для зерняткових культур (яблуні, груші), деяких кісточкових (вишні, сливи) і чагарників (барбарису). Обрізка на початку зими найчастіше практикується на зимостійких і літніх сортах яблуні, груші, які вже плодоносять.

Своєчасна і правильна обрізка допомагає контролювати ріст рослин і позбутися  шкідників і хвороб. Обрізка в кінці зими стимулює ріст рослин навесні, сприяє стрімкому зростанню пагонів, підвищенню врожайності і поліпшенню смаку плодів.

За матеріалами кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії