16 квітня 2026 року Український інститут науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ) спільно з Державною науково-технічною бібліотекою України провів фаховий вебінар «Запрошення експертів щодо проведення експертизи», який об’єднав науковців і освітян з усієї України. Захід відбувся в онлайн-форматі та був спрямований на залучення професійної спільноти до процесів оцінювання наукових і науково-технічних проєктів. У фокусі уваги опинилися ключові питання організації експертної діяльності, вимоги до експертів і особливості участі у відповідних процедурах.
До участі у вебінарі долучився Сергій Шаров – завідувач кафедри комп’ютерних наук ТДАТУ, який є експертом наукових проектів, що фінансуються за рахунок Міністерства освіти і науки України. Слід зазначити, що проведення експертизи наукових проєктів є важливим кроком на шляху забезпечення прозорості оцінювання, підвищення довіри до результатів конкурсного відбору та ефективного використання державних і міжнародних ресурсів. Саме через залучення незалежних і компетентних експертів формується об’єктивна картина наукового потенціалу, що є основою розвитку інноваційної екосистеми країни.
Спікерами заходу були представник УкрІНТЕІ Богдан Аврамчук, який повідомим учасників про загальний порядок проведення науково-технічної експертизи та оплати праці.
Також у якості спікера на заходи виступив представник Державної науково-технічної бібліотеки України Сергій Жарінов, який розповів про особливості проведення науково-технічної експертизи в Національній електронній системі «Наука».
Проведений вебінар засвідчив зростання уваги до питань якості наукової експертизи та розвитку професійної культури рецензування. Він став платформою для обміну досвідом, уточнення процедур та залучення нових експертів, що в перспективі сприятиме підвищенню ефективності наукової діяльності в Україні та її відповідності європейським стандартам.
Підготував доцент Сергій ШАРОВ



