У межах реалізації міжнародного інноваційно-освітнього проєкту HEI-TRAIN – HEI Transformation for Entrepreneurship and AI-Driven Innovation, що впроваджується за підтримки EIT Higher Education Initiative, студенти та аспіранти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (ТДАТУ) взяли участь у міжнародному студентському фестивалі стартапів StudAI, який відбувся в онлайн-форматі.

Фестиваль об’єднав учасників з різних країн та університетів Європи. До участі та організації заходу долучилися представники закладів вищої освіти з України, Латвії та Литви, зокрема Riga Nordic University, Mykolas Romeris University, ТДАТУ та інших партнерських інституцій. Міжнародний склад експертів і менторів забезпечив міждисциплінарний підхід до оцінювання стартап-проєктів та надання професійного зворотного зв’язку учасникам.

Студенти та аспіранти ТДАТУ активно долучилися до конкурсної програми фестивалю, представивши власні стартап-ідеї у сферах підприємництва, цифрових сервісів, освіти, креативних індустрій та рішень із використанням штучного інтелекту. Серед представлених проєктів: “Leftover X” від Євгена Владімірова, “AI BERRY:market” від Володимира Хлівецького та “R&D School” від Альбіни Москаленко. Участь у фестивалі дозволила здобувачам продемонструвати інноваційне мислення, навички командної роботи та публічного представлення ідей.

Фестиваль StudAI став для учасників ТДАТУ важливою платформою практичного навчання, що охоплювала всі ключові етапи розвитку стартапу — від формування ідеї та бізнес-моделі до пітчингу перед міжнародною аудиторією. Такий досвід відповідає цілям проєкту HEI-TRAIN та сприяє інтеграції університету в європейську інноваційну екосистему, розвитку підприємницьких компетентностей молоді й підготовці конкурентоспроможних фахівців для сучасного ринку праці.