Метою викладання дисципліни «Земельно-правові відносини в агробізнесі» – сформування у здобувачів знань та навичок щодо правильного розуміння і тлумачення змісту відповідних нормативно-правових актів в сфері регулювання земельних відносин, вмінь, необхідних для застосування їх у практичній діяльності, сприяння розвитку творчого мислення здобувачів.

Завданням курсу є набуття здобувачами необхідних теоретичних знань з дисципліни «Земельно-правові відносини в агробізнесі», а також навичок щодо правильного застосування та використання у практичній діяльності набутих теоретичних знань. Визначення завдань, функцій та повноважень органів публічного адміністрування в сфері регулювання земельних відносин, ознайомлення із підставами, порядком та особливостями виникнення права власності на землю, дослідження правового режиму різних категорій земель.
Аналіз змісту спеціальних нормативно-правових актів в сфері земельних відносин сприятиме розвитку інтелектуальної самостійності здобувачів, набуття навичок soft skills та здатності розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної дослідницько-інноваційної діяльності, що передбачає глибоке переосмислення наявних і створення нових цілісних знань та/або професійної практики.

Результати навчання (з урахуванням soft skills)
Інтегральна компетентність: Здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у компетентність сфері агрономії під час здійснення професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Загальні компетентності:
ЗК 1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу, синтезу.
ЗК 3. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
ЗК 6. Прагнення до збереження навколишнього середовища.
Фахові компетентності:
ФК 4. Здатність оцінювати придатність земель для вирощування сільськогосподарських культур з урахуванням вимог щодо забезпечення кількості та якості продукції.
ФК 5. Здатність розв’язувати складні задачі у широких або мультидисциплінарних контекстах на основі спеціалізованих концептуальних знань, що включають сучасні наукові здобутки у сфері агрономії.

Програмні результати:
РН 2. Інтегрувати знання з різних галузей для розв’язання складних теоретичних та/або практичних задач і проблем агрономії.
РН 3. Розробляти і реалізовувати економічно значущі виробничі і дослідницькі проекти в сфері агрономії з урахуванням наявних ресурсів та обмежень, технічних, соціальних, правових та екологічних аспектів.
РН 15. Вміти вирішувати сучасні проблеми агрономії, направлені на управління родючістю ґрунтів та отримання якісної екологічно-безпечної продукції рослинництва
Soft skills: – комунікативні навички: письмове, вербальне й невербальне спілкування; вести суперечки і відстоювати свою позицію, спілкування в конфліктній ситуації; навички створення, керування й побудови відносин у команді.
– уміння виступати привселюдно: навички, необхідні для виступів на публіці та доведення своєї думки до соціуму; проводити презентації отриманих результатів.
– керування часом – уміння справлятися із завданнями вчасно, не відчуваючи дискомфорту.
– гнучкість і адаптивність: вміння пристосовуватися до отриманих результатів та за можливістю впливати на кінцевий результат.
– лідерські якості: уміння спокійно працювати в напруженому середовищі; уміння ухвалювати та відстоювати рішення; уміння встановлювати мету та складати план її досягнення.
– особисті якості: креативне й критичне мислення; етичність, чесність, терпіння, повага до навколишніх.