Кафедра є відповідальною за підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент» та 281 «Публічне управління та адміністрування».

Місія кафедри – підготовка висококваліфікованих сучасних управлінців-фахівців регіонального, загальнодержавного та міжнародного рівня як для сектору публічного управління, так і для приватного сектору економіки, які володіють систематизованими знаннями і сучасними технологіями, уміють системно та інноваційно мислити, спроможні ефективно виконувати покладені на них професійні функції, сприяти інноваційним процесам у суспільстві з метою покращення якості життя громадян на основі європейських та світових стандартів.

Освітні програми спеціальності «Менеджмент», «Публічне управління та адміністрування» розроблено кафедрою з урахуванням положень національних нормативно-правових документів. Програма націлена на підготовку фахівців у галузі публічного управління та адміністрування у рамках сприяння реалізації державних і регіональних стратегій соціально-економічного розвитку, а також покращення соціально-економічних показників розвитку держави. Задачі програми:

– передати студентам фундаментальні знання в області різнорівневого менеджменту;

– сформувати у студентів економічний світогляд, що створює адекватну уяву про сучасні процеси в галузі управління на підставі практичного досвіду передових вітчизняних та закордонних підприємств і корпорацій;

– сприяти розвитку навичок у студентів до розв’язання конкретних управлінських задач на основі застосування фундаментальних знань в галузі менеджменту та адміністрування в підприємствах та публічних установах за умов становлення та функціонування ринкової економіки в Україні

Наукові співробітники кафедри  є соціально активними, впроваджують проекти: Тиждень місцевого самоврядування, Тиждні право, Європейські тиждні місцевої демократії, Молодіжний парламент, Цілі сталого розвитку, регіональні конференції та учбової молоді міста та громади.  Співробітник кафедри  відкриті до міжнародної співпраці. Інтернаціональна співпраця дозволяє переймати міжнародний досвід у сфері публічного управління та адміністрування, вивчати та впроваджувати європейські та світові стандарти як освіти, так і навчально-методичної роботи, поєднуючи їх із здобутками у національному управлінському секторі, та має на меті підготовку фахівців з високим рівнем освіченості, обізнаності та кваліфікації.
Завдяки закордонним партнерам, студентам кафедри доступні розвинуті іноземні підприємства для стажування та проходження практики. Через різноманіття, що забезпечується міжнародним стажуванням, студенти зможуть краще оцінювати та аналізувати рішення у сфері публічного управління та адміністрування, також це є інструментом розширення кругозору, збільшення зацікавленості у плідній роботі за спеціальністю.

Викладачі та студенти кафедри протягом тривалого часу беруть участь у міжнародних конференціях та проектах, проходять стажування у різних країнах: Польша, Німечина, Франція. Викладачі запроваджують актуальні досягнення науки у рамках своїх дисциплін завдяки міжнародним стажуванням та участі у міжнародних конференціях: Вища школа господарча в Пшворську, Польща – Ортіна Г.В., Вороніна Ю.Є., Єфіменко Л.М., Маріямпольська колегія, Литва – Олексенко Р.І., Лейбніц Інститут аграрного розвитку у Німеччині (IAMO) – Єфіменко Л.М.;  науково- педагогічне стажування за темою «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті» (ISMA, Riga, Latvia) – Нехай В.В. (травень 2021 р.). У травні 2020 викладачами кафедри публічного управління, адміністрування та права спільно із колегою із
Маріямпольської колегії (Литва) було проведено Семінар “Перспективи розвитку галузі знань 28 “Публічне управління та адміністрування”: зарубіжний досвід” .Також у межах співпраці із Маріямпольською колегією проходять он-лайн лекції у рамках дисципліни “Менеджмент публічних установ та організацій”.

У межах наукових досліджень викладача кафедри Єфіменко Л.М. із Лейбніц Інститутом аграрного розвитку у Німеччині (IAMO) було розроблено та впроваджено курс “Інноваційний менеджмент в публічній сфері” (англійською мовою).